Jesteś tutaj:

Fryzury na lato 2008

Zastanawiając się nad fryzjerskimi trendami obowiązującymi w tym sezonie, warto mieć na uwadze przebój Czerwonych Gitar sprzed kilkudziesięciu lat. Parafrazując go, można teraz zaśpiewać: „Kwiaty we włosach wciąż targa wiatr”...
Z fryzjerstwem jest tak jak z życiem: najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wiedzą o tym doskonale styliści, do których łask powróciły kucyki, mokre włoszki, surferki, włosy luźno upięte lub naturalnie skręcone. Osobom z krótkimi włosami polecane są szczególnie klasyczne boby, fryzury sterczące do góry, nastroszone ewentualnie naturalnie ułożone przez wiatr. Dodanie do uczesania ozdób kwiatowych sprawi, że fryzura będzie w tym sezonie zawsze na topie. Krótko mówiąc stawiamy na prostotę i uniwersalizm.

Kucyki i efektowne tapiry
Najpopularniejsze w tym sezonie są końskie ogony. To uczesania łatwe do wykonania, wygodne i praktyczne. W dodatku efektowne i odmładzające. Włosy wystarczy zebrać z tyłu głowy i przewiązać gumką. Kucyki można czesać na różne sposoby – modne są zarówno te gładko zaczesane, jak i z wysoko uniesioną grzywką. Można też ozdobić je kilkoma gumkami, wstążkami czy chustką. Nie zapomnijcie o wpięciu kwiatów! Skoro jesteśmy już przy wysoko uniesionej grzywce, to dla odważnych i przebojowych kobiet, styliści przygotowali specjalną propozycję. Zalecają im fryzury mocno natapirowane i porządnie utrwalone lakierem. Im wyżej uniesione włosy – tym lepiej. Mogą być upięte w oryginalny kok, rozpuszczone lub przypięte spinkami.

lub

Oryginalny i nietypowy efekt można uzyskać, gdy na głowie zostawi się ostro postrzępione i wysoko postawione kosmyki, a dół gładko zaczesze.

Długie włosy: pole do popisu
Kobietom, które mają długie włosy, ale cenią prostotę uczesania, fryzjerzy proponują podkreślenie naturalnej burzy loków. Wystarczy je spryskać sprayem, a następnie wysuszyć suszarką z dyfuzorem (koniecznie ciepłym a nie gorącym strumieniem powietrza!). Skręty należy podkreślić poprzez przeczesanie włosów palcami umoczonymi w żelu. Inny wariant tej fryzury zakłada podpięcie spinkami dłuższych loków z tyłu głowy. 

lubStyliści mają też kilka rozwiązań dla kobiet z długimi, ale prostymi włosami. Wystarczy je rozczesać gęstym grzebieniem, zrobić z boku przedziałek a następnie podzielić  na dwie warstwy. Dolne pasmo włosów należy podwinąć i podpiąć wsuwkami, a górne wygładzić i upiąć w kok. Uczesania należy połączyć za pomocą wsuwek lub kolorowych spinek. W wariancie wieczornym koniecznie trzeba dodać gałązkę egzotycznych kwiatów (mogą być sztuczne).
Panie z prostymi włosami mogą też uczesać się w stylu lat 70 - tych. Grzywkę trzeba lekko postrzępić i skierować ją na twarz. Włosy należy porządnie rozczesać i nałożyć na nie piankę. Fryzurę wysuszyć. Na koniec można wygładzić włosy za pomocą żelu w sprayu.
Oczywiście zawsze modne jest rozpuszczenie włosów i pozwolenie im na swobodne opływanie zgrabnej sylwetki.Postrzępione i potargane wiatrem
W przypadku włosów półdługich szczególnie modne są trzy fryzury. Pierwsza propozycja skierowana jest do pań, które mają włosy mocno cieniowane i krótką, postrzępioną grzywkę. Przy tego rodzaju fryzurze najlepiej sprawdza się „czesanie wiatrem”. Włosy należy dokładnie rozczesać i wygładzić niektóre pasma żelazkiem ceramicznym. Końcówki najdłuższych pasm należy wywinąć. Uczesanie można lekko podkreślić, używając w tym celu odrobiny żelu. 
Druga propozycja dotyczy kobiet, które mają ukośną grzywkę, włosy wystopniowane przy twarzy i wycieniowane na końcach. Aby uzyskać efekt „lekkich piórek” wystarczy zrobić przedziałek i rozprostować włosy prostownicą. Końcówki należy delikatnie zwilżyć żelem. Całość rozdmuchać od dołu suszarką. Spryskać lakierem dla utrwalenia.
Trzecią modną propozycją dla pań posiadających włosy proste i półdługie, jest ich gładkie zaczesanie. W tym celu wystarczy spryskać je lotionem wygładzającym i zrobić z boku głowy przedziałek. Potem należy wygładzić włosy prostownicą i... fryzura gotowa.

Boby
W przypadku kobiet z krótkimi włosami, tegorocznym hitem są klasyczne boby. Przypomnijmy, że są to włosy sięgające do brody i charakteryzujące się lekko zaokrągloną grzywką.

lub  

W jaki sposób je uzyskać? Wystarczy spryskać je wygładzającym sprayem, a następnie wysuszyć. Podczas modelowania należy używać grubej okrągłej szczotki. Końcówki można dodatkowo wygładzić prostownicą. Fryzurę warto polakierować dla usztywnienia.

Modne drobiazgi: kolor, grzywka i kwiaty

Boby są szczególnie modne, jeśli mienią się oryginalnymi kolorami. W tym sezonie styliści upodobali sobie głównie odcienie miedzi, starego złota oraz wszystkie barwy  bursztynu. Warto więc przemalować włosy na kolor orzechowy, miedziany czy mahoń. Można też zastosować wszystkie farby lub szampony koloryzujące, które zawierają odcienie rudego bądź przyćmionego czerwonego. Oczywiście dobierając kolor należy wziąć pod uwagę odcień naszej karnacji.Nieodzownym elementem modnego uczesania jest w tym roku grzywka. Nie mogą to być jednak pojedyncze pasma, ale zaczesane od czubka głowy, grube i gęste włosy. Styliści uznali, że tego typu grzywka dodaje uroku kobiecie: skraca pociągłą twarz, zasłania zakola i ukrywa niskie czoło. Najlepiej jeśli grzywka kończy się tuż nad łukiem brwiowym.

Jak już wspomnieliśmy, hitem tego sezonu są kwiaty i ozdoby kwiatowe. Niektórzy styliści proponują nawet wpinanie kwiatowych stroików. Dużą popularnością cieszą się również grube, kolorowe opaski lub chusty wiązane dookoła głowy. Mokrą włoszkę można przepasać apaszką z motywem kwiatowym.

Krótkotrwałe męskie szaleństwa
A co polecane jest panom? W ciągu dnia powinni nosić gładko zaczesane włosy, a na odrobinę szaleństwa mogą sobie pozwolić wieczorami i w weekendy. Wtedy modne są rozwichrzone i nastroszone męskie fryzury.Chociaż styliści proponują mnogość rozwiązań dostosowanych do włosów różnej długości, to warto pamiętać o jednej rzeczy: to my mamy się dobrze czuć w danej fryzurze. Jeśli cenimy prostotę i elegancję, nie zmieniajmy naszego uczesania na zwariowane tapiry, tylko dlatego że tak dyktuje moda. W końcu to trendy są dla nas, a nie my dla trendów

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Cienkie włosy Zdrowe włosy Kolor skóry Czarne włosy