Jesteś tutaj:

Fryzury na komunię dla dziewczynek

Pierwsza Komunia Święta to dla każdego dziecka bardzo ważne wydarzenie. Szczególnie przeżywają ją dziewczynki, które już na długo przed tym dniem rozpoczynają przygotowania. Już od małego dziecka dbają o włosy i starają się, aby były długie i zdrowe. Dzięki temu mają możliwość zrobienia fryzury o jakiej marzą. W tym dniu mogą pochwalić się oryginalną i piękną fryzurą, która podkreśli ich dziecięcą urodę.

Klasyczne fale dodadzą wdzięku
Klasyczną i najbardziej popularną fryzurą komunijną są wyprostowane lub pofalowane puszczone luźno włosy. Zrobienie jej nie wymaga żadnych umiejętności i każda mama jest w stanie stworzyć taką fryzurę swojej córce. Proste włosy prasujemy za pomocą prostownicy, a następnie nakładamy odrobinę jedwabiu, aby stały się gładkie i aksamitne.

Fale można stworzyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest zrobienie drobniutkich warkoczyków na wilgotnych włosach. Po ich rozplątaniu włosy są cudownie pofalowane. Następnie należy nałożyć odrobinę pianki i spryskać je lakierem.

Drugim sposobem jest użycie lokówki. Jest to bardziej pracochłonne, ale daje niesamowity efekt. Wszystkie włosy należy podzielić na drobne pasma i każde z nich nawinąć na lokówkę na kilka sekund. Gotową falę trzeba spryskać lakierem dla utrwalenia.

Przeważnie na włosy nakłada się wianek. Jednak trudno go upiąć przy puszczonych luźno włosach. Zatem do tego typu fryzury lepiej sprawdzi się opaska z kokardką czy kwiatuszkami lub skromny diadem. Obie ozdoby świetnie trzymają się na luźnych włosach.

Fantazyjnie upięty kok

Dla dziewczynek, które nie czują się swobodnie w rozpuszczonych włosach, świetnym rozwiązaniem jest fryzura kok. Najpopularniejsza wersja tej fryzury to wysoko upięty kok, na który zakłada się wianuszek komunijny. Jest ona łatwa do zrobienia i bardzo efektowna.

Pierwszym krokiem jest zrobienie końskiego ogona wysoko na głowie. Należy pamiętać, że włosy muszą być zebrane ciasno i bardzo gładko. Następnie za pomocą wsuwek upina się koczka i spryskuje go lakierem. Na gotową fryzurę zakłada się specjalnie dopasowany wianek.

Aby taka fryzura komunijna nie była zbyt skromna, można dodatkowo wpiąć ozdobne spinki. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością ozdób. Inna wersja tej fryzury to kok upięty z loków. Wymaga on poświęcenia znacznie więcej czasu, ale jest prosty do zrobienia.

Pierwszą czynnością jest zrobienie loków za pomocą lokówki bądź za pomocą papilotów. Kiedy loki są gotowe, związujemy włosy w kucyk. Następnie każdy lok upinamy wsuwką w taki sposób, aby stworzyć koka. Do tej fryzury świetnie pasuje za równo wianek, który dobrze trzyma się na koku lub ozdobna opaska czy diadem. Należy pamiętać, aby całą fryzurę dobrze spryskać lakierem.

Piękne i niewinne warkocze
Kolejnym pomysłem na modną i oryginalną fryzurę komunijną są wszelkiego rodzaju warkocze. Oczywiście zwykły pojedynczy warkocz nie wygląda zbyt efektownie, ale wystarczy w takiego warkocza wpleść satynową wstążeczkę i piękna fryzura gotowa. Aby jednak nie wyglądać zbyt skromnie, warto pomyśleć o warkoczu w innej formie.

Świetnie prezentują się na głowie dwa warkocze francuskie z wplecioną między je wstążką. Warkocze robi się po obu bokach głowy, a z pozostających włosów tworzy się małego koczka lub puszcza je luźno na ramiona. Ciekawą fryzurą jest również warkocz dobierany wokół głowy. Jest on bardzo pracochłonny, ale świetnie się prezentuje z ozdobnymi spinkami lub wiankiem.

Bardzo często wśród dziewczynek na komunii można zobaczyć fryzurę złożoną z warkocza nad czołem i puszczonymi prostymi bądź pofalowanymi włosami. Warkocz tworzy swego typu opaskę, a całość wygląda naprawdę rewelacyjnie. Inną wersją tej fryzury jest warkocz upięty w kwiat. Zrobienie go jest naprawdę bardzo łatwe. Wystarczy podzielić włosy na dwie części. Zrobić dwa warkocze dobierane. Pierwszy warkocz na dole z tyłu głowy upinamy tak, aby kształtem przypominał kwiat. To samo robimy z drugim warkoczem. Tworzymy w ten sposób koczek w kształcie róży. Można go dodatkowo ozdobić żywym lub sztucznym kwiatem lub spinkami. Świetnie prezentuje się również z wianuszkiem.

Ciekawe uczesania z krótkich włosów
Nieco więcej problemu z wybraniem odpowiedniej fryzury na komunię mają dziewczynki z krótkimi włosami. Na króciutkich włosach ciężko stworzyć jakąkolwiek fryzurę. W takim przypadku bardzo ważne są dodatki do fryzury, czyli wszelkiego rodzaju spinki, opaski oraz wianki. Nawet na krótkich włosach można zrobić delikatne loczki, które warto podkreślić bogato zdobioną opaską, która świetnie sprawdzi się przy takiej długości włosach lub wpiąć w nie żywy kwiat. Jeśli nie loki, to włosy mogą pozostać proste i ozdobione spinkami lub wiankiem.

Należy pamiętać, że każdą nawet krótką fryzurę należy utrwalić za pomocą środków takich jak lakier, pianka czy guma. Dzięki temu loki pozostaną sprężyste i nie wyprostują się, a proste włosy pozostaną gładkie i jedwabne. Należy o tym pamiętać, ponieważ warunki pogodowe bywają różne, a nawet odrobina deszczu czy silny wiatr mogą zniszczyć efekt naszej pracy. A przecież chodzi o to, aby fryzura świetnie wyglądała przez cały dzień i dobrze prezentowała się na wszystkich zdjęciach.


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony