Jesteś tutaj:

Fryzury Davines i Macieja Zienia na kolekcji „Rentgen” jesień–zima 2013/14

Nadchodzi jesień, a tymczasem już w maju trenerski zespół Davines współpracujący z Maciejem Zieniem otrzymał zadanie przygotowania fryzur modelek na pokaz bieżącej kolekcji.

Przygotowanie włosów modelek na backstagu pokazu na sezon jesień–zima 2013/14 „Rentgen” – autorstwa jednego z najwybitniejszych projektantów mody w Polsce, było nie lada wyzwaniem. Pracą zespołu kierował doświadczony fryzjer Rafał Potomski, Davines Styling Ambassador oraz Freelancer Davines. Z niełatwymi zadaniami podczas pokazu i przygotowaniem fryzur doskonale poradził sobie także Tomasz Bronowicki – Davines National Master Rainer, nadzorujący zespół Regionalnych Trenerów w składzie: Magdalena Grabowska-Romanko, Małgorzata Piechocińska, Karolina Sztejn, Michał Truchanowicz, Adam Żolik i Adam Król. Ekipę fryzjerską opiekującą się włosami na pokazie uzupełniali Katarzyna Zalewska z salonu Zień Beaute oraz aspirant na Trenera Davines Piotr Drzastwa.

– Współpraca z Maciejem jest zawsze nie lada wyzwaniem. Jak każdy projektant tworzy nowy, kompletny wizerunek kobiety na dany sezon. Tym razem poprosił, by kobieta jesień–zima 2013/2014 miała włosy w stylu Dandysa – wyjaśnia Rafał Potomski. – Bardzo ucieszyło mnie to wyzwanie, ponieważ większość modelek ma długie włosy i na pewno nie pozwoli ich ściąć. Musiałem wspólnie z Maciejem opracować uczesanie tak, by modelki miały minimalistycznie ascetyczne fryzury i tu uratowały nas produkty Davines, a zwłaszcza linia Authentic Formulas: czyli nektar, masło… a zwłaszcza olejek, który był głównym produktem do struktury włosów. Maciej chciał, by połysk włosów był satynowy, bez syntetycznego połysku, żeby włosy sprawiały wrażenie lekko mokrych. Olejek dał nam to wszystko, a najcudniejsze było to, że w fantastyczny sposób zabierał objętość włosów, więc mieliśmy już wszystko do stworzenia kobiety w stylu Dandysa…

Dopracowałem wspólnie z Maciejem nowy układ fali. Czyli: jak wygląda klasyczna fala w stylu lat 30. każdy wie, natomiast innowacyjność i trudność naszego uczesania była wynikiem odwrócenia fali o 180 stopni w stosunku do przedziałka, który był integralną częścią uczesania… plus minimalistyczny, dość niedbały węzeł z tyłu głowy dopełniał całość. Myślę, a raczej jestem pewien, że udało nam się spełnić marzenie projektanta.

Majowy pokaz w warszawskim Soho Factory odwiedziły prawdziwe tłumy. Oryginalność widowiska zapowiadało już samo zaproszenie, którym było zdjęcie na kliszy rentgenowskie z prześwietlonym żukiem – symbolem kolekcji.

W ekskluzywnie udekorowanej hali na środku wybiegu zainstalowano ogromną konstrukcję powleczoną wielkimi rentgenowskimi przeźroczami.

Tytuł kolekcji oznacza rentgen mody i poprzednich kolekcji projektanta. W nawiązaniu do nazwy kolekcji w kreacjach było widać wszystko, dzięki wykorzystaniu przeźroczystych tkanin i koronek. Element inspiracji – żuk goliat był wyraźnie zauważalny w niemalże każdym projekcie poprzez widoczne konstrukcje przypominające pancerzyk lub geometryczne łączenia na plecach. W tej zróżnicowanej kolekcji można było zobaczyć suknie wieczorowe o bardzo wysokiej jakości tkanin w klasycznym stylu Zienia. Nie zabrakło też prostych sukienek w opozycji do tych w stylu lat 50. Wśród dużej ilości różnorodnych kreacji pojawiły się także takie na codzienne wyjścia jak garnitury, lekkie płaszcze o ciekawej konstrukcji czy sukienki wykończone golfem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pokazy projektanta i fryzjerskie wsparcie ze strony stylistów Davines!

www.davines.com
www.facebook.com/davinespolska

Na podstawie materiałów Davines

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowym



Łysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Gęste włosy Cieniowanie włosów Biopsja Dermatitis Mieszki włosowe