Jesteś tutaj:

Fryzura na randkę

Stało się – oto stoi przed Tobą wizja spotkania z tym jedynym, wyśnionym, ukochanym mężczyzną. Zapewne marzyłaś o tej chwili już od dawna i w głowie układałaś sobie idealny scenariusz Waszego spotkania. W Twojej wizji dopracowany został niemalże każdy szczegół: ubranie, Jego uśmiech, Twoje zalotne spojrzenie, ale w dalszym ciągu brak Ci pomysłu na to, w jaki sposób powinnaś uczesać swoje włosy. Spięte czy rozpuszczone? Proste, a może zalotnie podkręcone pasma? Końcówki wywinięte na zewnątrz czy też do wewnątrz?

Jeśli brak Ci pomysłu na to, w jaki sposób powinnaś ułożyć swoje włosy tuż przed wymarzoną randką, to proponujemy Ci jednocześnie urocze i modne uczesania – wprost idealne dla kobiet obdarzonych duszą romantyczki.

Loki, ach te loki
Z całą pewnością jedną z najbardziej romantycznych fryzur, jaką możesz zafundować swoim kosmykom, są włosy ułożone na wzór tak zwanej „morskiej fali”. Ten właśnie rodzaj uczesania opracowany został przez stylistów z myślą o kobietach, obdarzonych włosami o długości sięgającej co najmniej do linii ramion.

Wspomniane „morskie fale” to rodzaj uczesania zbliżony nieco do loków, jednak w zdecydowanie większym stopniu zakładający wyłącznie lekki skręt pasm, nie zaś tak zwane „spiralki”. Aby więc uczesać swoje włosy w ten właśnie sposób, powinnaś w pierwszej kolejności dokładnie umyć swoje pasma.

Następnie, przy użyciu okrągłej, stosunkowo grubej szczotki, powinnaś nakręcać pasma modelując je tym samym na rodzaj fali. Jeśli jesteś posiadaczką włosów całkowicie prostych, to warto abyś do ułożenia takiej fryzury użyła dodatkowo kosmetyku podkreślającego skręt loków.

Tego rodzaju produktem jest na przykład fluid modelujący do loków marki Bioetika, Style, Form Curl, Fluido Arricciante. Wspomniany kosmetyk w zdecydowanym stopniu przyczyni się więc do zamiany włosów prostych w falowane i kręcone. Za buteleczkę mieszczącą w swoim wnętrzu 250ml fluidu zapłacisz jedynie około 20 zł.

A może idealnie gładkie?
Kolejną fryzurą, wręcz idealną dla romantyczki udającej się na swoją wymarzoną randkę, jest fryzura podkreślająca naturalne piękno ultra gładkich pasm. Jest to uczesanie zarówno niezwykle proste w wykonaniu, jak i bardzo urokliwe. Koniecznie należy jednak dodać, że najlepiej sprawdzi się ono w przypadku włosów sięgających co najmniej do linii połowy pleców. Tuż po umyciu włosów rozczesz dokładnie pasma i podziel włosy na dwie, równe części za pomocą przedziałka znajdującego się na samym środku głowy.

Włosy wysusz używając do tego dużej, prostokątnej szczotki. Teraz prostuj kosmyki na wspomnianej szczotce, jednocześnie susząc włosy za pomocą tradycyjnej suszarki. W celu uzyskania idealnej gładkości, możesz również pokusić się o zastosowanie odpowiednich do tego celu kosmetyków.

Tego rodzaju produktem może więc być na przykład dwufazowy spray do prostowania włosów marki Chantal, ProSalon, Iron Spray. Kosmetyk ten w znacznym stopniu przyczyni się do „ujarzmienia” niesfornych kosmyków. Zapewnia on włosom właściwy poziom ochrony w trakcie czynności modelowania za pomocą prostownicy bądź suszarki.

Dzięki zawartości prowitaminy B5 spray zagwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia, natomiast obecność filtra UV ochroni włosy przed szkodliwym działaniem szkodników zewnętrznych. Sam produkt składa się z dwóch faz. Faza pierwsza ma na celu zwłaszcza ustrzeżenie włosów przed wysoką temperaturą i przedłuża maksymalnie efekt prostych kosmyków, natomiast faza druga nabłyszczy włosy i sprawi, że na długo zachowają one pożądaną gładkość. Cena kosmetyku marki Chantal - ProSalon, Iron Spray to zaledwie około 20 zł za opakowanie mieszczące w sobie 200ml produktu.

Włosy podpięte
Innym rodzajem romantycznego uczesania, które również idealnie sprawdzi się podczas wymarzonej randki, są włosy podpięte. Ten rodzaj stylu posiada dwa niezaprzeczalne atuty.

Po pierwsze bowiem, do jego wykonania potrzebowała będziesz stosunkowo małej ilości czasu, a po drugie jest to fryzura w stylu naturalnym, a więc dodatkowo podkreślająca i wydobywająca z Ciebie prawdziwy, dziewczęcy urok. Do jej stworzenia potrzebna będzie Ci wyłącznie dość duża spinka w rodzaju klamerki bądź też popularnej „łapki”. 

Po umyciu włosów rozczesz dokładnie pasma i ułóż w tradycyjny sposób. Teraz złap za kosmyki w taki sposób, jakbyś chciała związać włosy w kitkę. Okręć je kilka razy, dołóż do tylnej części głowy i „złap” przy użyciu wspomnianej już spinki. I gotowe!

Jeśli jednak takie uczesanie nie do końca jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom, to zawsze możesz pokusić się o zastosowanie niezwykle efektywnego, kosmetyku dodającego włosom prawdziwego blasku. Tego rodzaju produktem jest na przykład nabłyszczacz do włosów marki Chantal, ProSalon, Hair Shiner. Produkt ten został stworzony specjalnie z myślą o efektownym wykończeniu fryzury.

W jego recepturze odnajdziesz cenny silikon, który nadaje włosom gładkość i pożądany połysk. Dobrze sprawdzi się on w przypadku pasm farbowanych, a zwłaszcza rozjaśnianych, które dodatkowo wykazują nadmierną tendencję do przesuszania się oraz matowienia.

W recepturze kosmetyku zawarty został filtr UV, który to z kolei chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Produkt nie obciąża włosów, nie usztywnia samej fryzury i nie przyczynia się do nadmiernego „zlepienia” kosmyków. Cena kosmetyku to około 14 zł za opakowanie mieszczące w swoim wnętrzu 200ml kosmetyku.

Układając swoje włosy na wymarzoną randkę nie zapominaj również o ich utrwaleniu. To bardzo ważne, ponieważ nawet najpiękniej ułożone włosy, kiedy stracą pożądany kształt, przestaną tworzyć fryzurę godną pozazdroszczenia. W tym celu używaj więc mocnych lakierów i pianek do włosów. Co jednak najistotniejsze, zasada ta tyczy się każdej bez wyjątku, wybranej przez Ciebie fryzury.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Przedłużanie włosów Łysienie mężczyzn Kok ślubny Gorączka okopowa Cebulka włosa