Jesteś tutaj:

Fryzura na poprawę nastroju

Podczas codziennych zmagań z szeregiem wyzwań potrzebujemy często nie tylko pewności siebie, ale też poprawy nastroju. Nic tak nie wpływa pozytywnie na lepszy humor jest szybka zmiana wyglądu. Najprościej zrobić to zmieniając uczesanie, jakie są sposoby na szybką, a spektakularną zmianę ?

Przemiana w stylu Beyoncé
Bardzo szybka zmianę wyglądu można osiągnąć poprzez stworzenie na głowie loków, takie mocne skręty od razu powiększą objętość fryzury, dodając włosom objętości. To propozycja dla pań o cienkich włosach.

Aby taki efekt uzyskać, wystarczy zawinąć włosy na papiloty, wcześniej można nałożyć na nie spray utrwalający dla uzyskania lepszego trwalszego efektu. 

Podczas zdejmowania papilotów nie powinno się rozczesywać włosów szczotką, dlatego że stracą właściwy i naturalny skręt.  Taka burza loków potrafi  zmienić brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia, czyli każdej dziewczynie doda uroku.

Takie uczesanie nosiła też Beyoncé stając się symbolem piękna i kobiecości. Piosenkarka pozwoliła sobie na niejednokrotne eksperymenty z włosami, często jest prostując, skręcając czy zmieniając kolor. Zupełnie odmienną fryzurą,  jaka nosiła piosenkarka były długie włosy, ale wyprostowane za pomocą prostownicy. Fani Beyoncé nie mogli ukryć zdziwienia, bo nagle z dnia na dzień na głowie piosenkarki zamiast burzy loków pojawiły się długie idealnie wyprostowane włosy.

Trzeba pamiętać, że proste włosy są nadal w modzie, jednocześnie też wyprostowanie włosów sprawi, ze twarz nabierze odmiennego, łagodniejszego  wyrazu, a fryzura stanie się oryginalną ozdoba. Jak uzyskać taki efekt? Włosy prostujemy za pomocą prostownicy, oddzielając podczas tego procesu poszczególne pasma. Tylko staranne wyprostowanie wszystkim kosmyków zaprocentuje efektem  pięknych włosów.

Zmiana koloru  i lepszy nastrój
Szybka zmianę fryzury uzyskuje się poprzez  nadanie włosów nowego koloru. Uzyskuje się wówczas ciekawe metamorfozy zwłaszcza, gdy  odwaga i zamiłowanie do eksperymentów na głowie pozwalają na odrobinę ekstrawagancji.

W ten sposób można zmienić kolor z czarnych na blond. Na taką przemianę pokusiła się  Kim Kardashian , która będąc właścicielka przepięknych, ciemnych włosów postanowiła zmienić wygląd poprzez przefarbowanie ich na blond.

W nowym uczesaniu ukazała się zupełnie odmieniona, ale też w doskonałym humorze, potwierdzając tezę, że można polepszyć swój nastrój poprzez zmianę koloru włosów. Na takie przemiany pozwala sobie też piosenkarka Beyoncé, która w ciągu roku zmieniała kolor kilkakrotnie. Naturalny kolor brąz zamieniła na czarny, który ciekawe wyglądał na jej długich, prostych włosach. 

Później zgodnie z najnowszą modą postanowiła  wzbogacić swoje włosy  refleksami przypominającymi siwe włosy, niestety ta propozycja nie wyglądała  już tak ciekawie na  głowie piosenkarki. Zabrała jej charakterystyczny wdzięk, dlatego Beyoncé szybko wróciła do włosów w kolorze blond.

Krótkie cięcia
Z całą pewnością  krótkie ciecia i krótkie włosy na głowie to symbol potrzeby zmian w swoim wyglądzie, ale też i w innych dziedzinach życia. Panie, które decydują się na takie posuniecie, zazwyczaj są pewne siebie i zdecydowane. Skrócenie włosów długich to nie tylko radykalne cięcie, ale też  sposób na szybką odmianę wizerunku, czy odmłodzenie. 

Modne asymetryczne cięcia  przede wszystkim odwracają uwagę od wszelkich niedoskonałości skóry, czy drobnych zmarszczek. Poza tym krótkie fryzury pozwalają korygować kształt twarzy, optycznie ją wyszczuplić, czy też przeciwnie - zaokrąglić.

Panie, które lubią wyróżnić się wyglądem,  mogą stworzyć ciekawe kompozycje na głowie z włosów krótkich, na przykład zaczesać włosy na jeden bok, czy postawić na czubku głowy ozdobnego irokeza. 

Wysoko postawione włosy oznaczają nie tylko potrzebę eksperymentowania, ale też radość życia i nadążanie za najnowszymi trendami w modzie. Takie decyzje zapewnią też doskonały nastrój wynikający z modnego, młodzieżowego uczesania. Nowa fryzura, szczególnie ciekawa i modna ma moc wprawiania w dobry nastrój oraz dodawania wiary we własne możliwości, a także pozwala na pełne, pozbawione ograniczenie czerpanie radości z życia.

Zdjęcie główne pochodzi z kolekcji Studia Vivian. Więcej w Galerii Fryzur

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Elektryzowanie włosów Gorączka okopowa Aromataza Fryzury