Jesteś tutaj:

Emotional hardcore - włosy w nurtach muzycznych

Istnieją takie subkultury młodzieżowe, które są przez młodych ludzi uznawane nie tylko jako przynależność do pewnej grupy, ale jako swoisty styl życia, coś, co mówi im, jak mają się ubierać, czesać, zachowywać, a nawet myśleć. Do takich subkultur niewątpliwie należy emotional hardcore, który powszechnie nazywany jest stylem Emo. Wielu twierdzi, że takie zachowanie nastolatków i dość charakterystyczny ich wygląd jest wynikiem buntu młodości, tego, że w życiu każdego nastolatka przychodzi taki okres, kiedy buntuje się przeciwko wszystkiemu. Być może tak jest i rezultatem tego jest styl, który lansują tylko młodzi ludzie.

Każdy nurt muzyczny jest swoisty. Wiele z nich przetrwało lata, dekady i zapewne jeszcze długo będzie mnóstwo ich fanów na całym świecie. Styl Emo jest dość oryginalny, ale młody, zapoczątkowany całkiem niedawno. Złośliwi twierdzą, że jest on jak kaprys, który szybko odejdzie w niepamięć. Dopóki jednak młodzi ludzie będą słuchać takiej muzyki, czesać się i ubierać w określony sposób, dopóty Emo będzie tworzyło swoja historię. Jak nie trudno jest się domyślić styl Emo to emocjonalne podejście do każdego tematu, które głównie skupia się wokół określonego modelu postrzegania świata i samego siebie. To, co czujesz jest ważne, bo będąc Emo nie możesz być beztroski i radosny. To tutaj nie pasuje.

Styl emo

Styl Emo to sposób postrzegania świata, myślenia i przeżywania, nie tylko styl ubierania się i określone preferencje muzyczne. Emo to młody człowiek, który jest niezwykle wrażliwy, dużo myśli, przeżywa wszystko bardzo głęboko, najczęściej jest bardzo nieśmiały, przez co staje się samotny, wyobcowany, odizolowany od świata.

Nie ulega wątpliwości, iż styl Emo jest niezwykle wyjątkowy. Tak samo wyjątkowa jest muzyka, której słuchają fani tej młodzieżowej subkultury. Nie jest to ściśle sprecyzowany rodzaj muzyki, choć każdy młody Emo ma swoich ulubionych wykonawców lub też zespoły muzyczne. Zawsze jednak słucha takiej muzyki, która aktualnie odzwierciedla jego stan emocjonalny, to, co w danej chwili czuje i przeżywa. Bez wątpienia utożsamia się z muzyką, która pozwala mu przeżywać swoje życie, troski i radości w bardzo specyficzny, emocjonalny sposób.

Emo, jak każda inna subkultura odznacza się specyficznymi strojami. Przede wszystkim w ubraniach Emo króluje kolor czarny. Stroje są mocno obcisłe, dopasowane do ciała, zarówno u dziewczyn, jak i u chłopaków. Obowiązkowe są wręcz spodnie rurki, bluzy, T-shirty, a dziewczyny często noszą także sukienki, oczywiście wszystko w mrocznych, ciemnych kolorach. Uzupełnienie całego stroju Emo są materiałowe tenisówki i o dziwo – w różowym kolorze są najbardziej popularne. Często ubrania mają deseń szachownicy lub też czarno-białych pasków. Są one bardzo lubiane przez wszystkich młodych Emo.

Włosy i makijaż emo

Emo to również dość charakterystyczne uczesanie oraz makijaż. Fryzury typowe dla stylu Emo to włosy proste, bardzo mocno wycieniowane, zwłaszcza z przodu oraz po bokach głowy. Niewątpliwie dominujący kolor włosów Emo to kolor czarny. Wycieniowane z przodu włosy powinny mieć grzywkę niezbyt krótką, która swobodnie opada na jedno oko i policzek, jest zaczesywana na bok. Bardzo lubiane przez młodych Emo są różnego rodzaju dodatki do włosów, duże, zwracające na siebie uwagę, kolorowe. Mogą to być spinki, opaski lub inne ozdoby. Często Emo posiadają kolorowe pasma na grzywce – różowe, żółte, czerwone czy niebieskie. To jest dość charakterystyczne w tym stylu.

W przypadku dziewczyn Emo są to przeważnie włosy półdługie lub całkiem długie. Chłopcy raczej mają krótkie włosy, ale nie tak całkiem krótko obcięte. U nich również obowiązuje grzywka opadająca na jeden bok, a także reszta włosów nieco dłużej wycieniowana. Prawdziwy Emo zawsze ma włosy rozpuszczone, nie zaplata warkoczy, nie wiąże końskich ogonów, ani nie upina ich w żaden sposób. Istotny zdaje się również być fakt, iż Emo maja włosy gładkie, proste, dopracowane. Nie pozostają one w nieładzie, ale są starannie rozczesane.

Makijaż w stylu Emo jest dość oryginalny, ale niezbyt skomplikowany. Oczy i usta powinny być bardzo mocno podkreślone, wyeksponowane. Do tego celu należy używać czarnego eyelinera lub konturówki, czarnego tuszu do rzęs oraz ciemnych cieni do powiek. Makijaż zawsze powinien być wykonany starannie, z niezwykłą dokładnością. Ciekawostką jest fakt, iż Emo dziewczyny robią sobie makijaż, ale dokładnie taki sam noszą na co dzień Emo chłopcy. Do makijażu jeszcze brakuje pomalowanych paznokci, na dowolny kolor, ale najpopularniejszy jest czarny. Charakterystyczne natomiast jest to, że paznokcie są krótko obcięte, ale mimo tego dokładnie pomalowane.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Włosy kręcone Peruki Włosy Gorączka okopowa