Jesteś tutaj:

Aby osiągnąć fryzurę swoich marzeń

Każdy wie, że najszybszym sposobem na zmianę wizerunku jest obcięcie włosów. Czy jednak wiesz jak? Odpowiedz na poniższe trzy pytania najszczerzej jak potrafisz. Pamiętaj jednak, że jeśli odpowiesz „tak” na którekolwiek z nich, będzie oznaczało to, że cierpisz na pospolitą chorobę ignoramus clienteles. (Nie martw się jednak, jest ona łatwo wyleczalna!)

• Czy płakałaś po ostatnim strzyżeniu?
• Czy jesteś uciążliwym klientem, mimo iż wszystko co chciałaś osiągnąć to Cieniowanie?
• Czy zastanawiałaś się dlaczego twój Fryzjer nie był szczęśliwy na twój widok?

Witaj ignorantko! Nie martw się – któż chociaż raz nie pomylił się siedząc na fotelu fryzjerskim? Na szczęście jest lekarstwo, jak przy większości rzeczy w życiu, komunikacja jest najlepszym wyjściem. Więc przed kolejną wizytą w salonie, zapoznaj się z przewodnikiem po tym co można i nie można, a następnie przygotuj się na obcięcie swoich marzeń!

Nie obcinaj swoich włosów w momencie kiedy przechodzisz kryzys: jeśli twój romans się właśnie zakończył, zostałaś zwolniona z pracy, lub pokłóciłaś się z najlepszą przyjaciółką, nie jest to prawdopodobnie najlepszy czas na Strzyżenie, ponieważ twoje emocje mogą się mieszać z rozsądną oceną sytuacji, i w takiej chwili możesz się zdecydować na pochopne obcięcie, którego później będziesz żałować.

Nie oczekuj, że twój Fryzjer będzie czytać w twoich myślach: Twój Fryzjer nie powie Ci czego chcesz. Jeśli naprawdę nie masz pomysłu, umów się na konsultację, a nie na Strzyżenie. W trakcie konsultacji możecie razem obejrzeć zdjęcia i przedyskutować twoje potrzeby, upodobania i opcje.

Nie oczekuj, że obcięcie drastycznie zmieni twoje włosy: Doskonałe obcięcie podkreśli twoje walory twarzy, strukturę oraz długość włosów i będzie pasować do Twojego stylu życia i osobowości. Jednak nie zmieni struktury twoich włosów, twojej twarzy, ani Twojego życia!

Nie wnikaj w szczegóły technik obcinania włosów przez Twojego fryzjera: Jeśli nosisz Przedziałek po środku głowy i poinformowałaś o tym Twojego fryzjera, nie znaczy to, że ma on zaczynać od środka. Ufaj swojemu styliście i pamiętaj, że po tym jak poinformowałaś go o pożądanym rezultacie, reszta należy do niego.

Nie spóźniaj się na umówioną wizytę: Damien Miano wyjaśnia jakie zamieszanie może to wprowadzić w grafiku Twojego stylisty: „Jeśli spóźniasz się 10 minut i kolejne 10 zajmuje przygotowanie, łyk kawy i wizyta w ubikacji, efektem będzie nic innego, jak zestresowany Stylista, który ma teraz połowę czasu, który na ciebie zaplanował w celu osiągnięcia doskonałej fryzury”.

Nie przyprowadzaj swoich przyjaciół: Jest to twoje obcięcie, nie twoich przyjaciół – twierdzi Fryzjer Pancho Sokoro, właściciel salonu w Nowym Jorku. „Gdy twoi przyjaciele dobrze się bawią w momencie gdy Fryzjer próbuje pracować, synergia jest zakłócona”. Poza tym, Fryzjer stara się zadowolić nie tylko ciebie, ale również twoich towarzyszy, co tak naprawdę nie jest sprawiedliwe.

Zrelaksuj się: Nadrzędne jest to, byś czuła się spokojnie, wygodnie i bezstresowo, po to byś mogła swobodnie komunikować się z twoim stylistą. Poza tym, kiedy jesteś spokojna, jesteś bardziej otwarta na jakiekolwiek inne alternatywy w twoim obcięciu.

Przynieś ze sobą fotografię: Każdy Fryzjer z którym rozmawialiśmy zgodził się, że przyniesienie zdjęcia jest najlepszym sposobem wyjaśnienia o jaką fryzurę nam chodzi. Soekoro poleca także przyniesienie zdjęcia ilustrującego to czego nie chcesz mieć na głowie. W ten sposób dokładnie przedstawiasz jaki jest twój gust, co cię interesuje, jakiego efektu oczekujesz.

Twoje oczekiwania powinny być rozsądne
: Dobry Stylista jest w stanie odtworzyć każdą fryzurę, pod warunkiem jednak, że struktura twoich włosów, jak i ich długość są odpowiednie. Nigdy nie będziesz w stanie odtworzyć danej fryzury w domu. Przykładowo, twoje włosy są proste i cienkie, a Ty chcesz osiągnąć fryzurę, która zapewni Ci szalone loki – i tu należy zacząć myśleć realnie.

Umów się z przyjaciółmi po obcięciu
: W ten sposób możesz się popisać swoją nową fryzurą, i usłyszeć „ohy i ahy”. Przyjaciele będą mogli dotknąć twoich włosów, a nawet lekko je zwichrzyć. A wszystko to bez denerwowania Twojego stylisty.

Staraj się, by Twoja nowa fryzura zachowała naturalny kształt: Mark DeVincenzo podkreśla jak ważne jest obcięcie włosów z uwzględnieniem ich naturalnego podziału, tak by jak najlepiej się układały.

Przyjdź na spotkanie na czas, bądź kilka minut wcześniej: Nie tylko okażesz, że szanujesz czas Twojego fryzjera, ale także otrzymasz pełną sesję, podczas której Fryzjer poświęci Ci całą swoją uwagę, co pomoże mu zapewnić Ci fryzurę twoich marzeń!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Przedłużanie włosów Wzrost włosa Aromataza Biotyna