Jesteś tutaj:

Co o gejach mówią ich fryzury?

Wróży się z gwiazd, z fusów, z dłoni. Od dawien dawna sięgano po przeróżne rekwizyty, które miały zdradzić tajemnice przyszłości lub objaśnić charakter zamawiającego wróżbę czy jego miłości. Od zawsze też magiczną moc, źródło witalności i pociągu erotycznego przypisywano włosom. Sennik objaśnia znaczenie ich koloru: rude to temperament, czarne symbolizują zdrowie, siwe – troski i zmartwienia, białe zaś mądrość, dobroć i szczęście, podczas gdy wyśniony blond oznacza nasze świadome myśli.

Czy magia pozostała we włosach? Czy włosy prawdę Ci powiedzą? Dokładnie przyjrzeliśmy się subiektywnie wybranej dziesiątce najpopularniejszych gejów Polski i świata. Co mówią o nich ich fryzury? Wysnute wnioski pozwoliły stworzyć trzy rysy charakterologiczne.

1. Wygodnie i klasycznie

Krótko obcięte włosy, niewyróżniające i niewymagające przesadnej stylizacji to domena gejów, którzy chcą uciec od stereotypu homoseksualisty spędzającego długie godziny przed lustrem.

Przedstawiciele tej kategorii to zazwyczaj osoby, które markę mają już wypracowaną. Swoją karierę zawdzięczają autentycznemu talentowi i ciężkiej pracy. Nie mają w zwyczaju wdzięczyć się w błyskach fleszy, nie przesadzają z ekstrawagancją.

Do tej kategorii należą aktor Jacek Poniedziałek i polityk oraz aktywista Robert Biedroń.

2. Artystyczny nieład

Ta kategoria fryzur najczęściej wybierana jest przez lekkoduchów, marzycieli, romantyków, przedstawicieli wszelkich profesji z artystycznym zacięciem.

Fryzurą „jak po wyjściu z łóżka” zaznaczają swój indywidualizm i kreują wizerunek nieco szalonego ale ciągle uroczego chłopaka.

Fryzura wybierana jest coraz częściej, zarówno przez młodszych jak i starszych mężczyzn. Wymaga stylizacji dlatego zazwyczaj wybierana jest przez panów, którzy lubią spędzać czas u stylistów.

Do tej kategorii należą tacy przedstawiciele środowiska gejów jak: aktor Neil Patrick Harris („Jak poznałem waszą matkę” czy kultowy „Doogie Howser, lekarz medycyny”), krytyk filmowy Tomasz Raczek, wokalista Ricky Martin czy muzyk i kompozytor Elton John.

3. Z pazurem

Bardziej drapieżne i niepokorne fryzury wybierają artyści, którzy lubią kontrowersje. To często trendsetterzy, promujący nowe style i pomysły w modzie.

Strzyżenie w ich wypadku jest bardziej zdecydowane, podkreślające ich temperament. Zazwyczaj są to ludzie, którzy cenią sobie bycie w centrum wydarzeń. Często wykazują oni cechy narcystyczne. Są duszami towarzystwa ale i ekscentrykami.

Nie pozwalają partnerowi się nudzić ale trudno też pod ich kuratelą przystopować. Panowie, którzy decydują się na ekstrawagancką fryzurę, często łączą ją z wystylizowanym zarostem, który jeszcze bardziej podkreśla ich przywiązanie do najnowszych trendów i stylistyczne zamiłowania.

Do tej kategorii zaliczają się geje-skandaliści: pisarz Michał Witkowski (autor m.in. „Lubiewa”), stylista i krytyk mody Tomasz Jacyków, tancerz i choreograf Michał Piróg oraz wokalista i producent Georg Michael.

Rafał Konarowski, artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Gaychat.pl

Zdjęcia udostępnione przez Gaychat.pl


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Zagęszczanie włosów Łojotokowe zapalenie skóry Biopsja Liszaj mieszkowaty Biopsja