Jesteś tutaj:

Złe doświadczenia fryzjerskie

Czy złe doświadczenia ze stylizacją sprawiają, że nie masz ochoty na zmiany?
Zmiana fryzury powinna być przyjemnym, satysfakcjonującym przeżyciem, które pozostawia po sobie wspaniałą fryzurę, podnosi własną samoocenę i daje dobre samopoczucie. Czasami jednak wyprawa do salonu może być tak złym doświadczeniem, a jej wynik tak żałosną twórczością, że poczujesz,, że nigdy więcej nie chcesz obcinać włosów. Jeśli to przytrafiło się Tobie, oto kilka rad, które pozwolą Ci powrócić z zadowoleniem na fotel u fryzjera.

Miałaś jedno złe doświadczenie z włosami dawno temu
Posiadanie złego doświadczenie z włosami może mieć na Ciebie trwały wpływ. Na przykład, mogła to być koloryzacja czy trwała ondulacji której rezultat sprawił, że postanowiłeś z wszelką cenę trzymać się z dala od takich zabiegów, co udawało Ci się aż do teraz. . Prawda jest taka, że tego typu usługi poprawiły się niesamowicie w ciągu ostatnich kilku lat, a Ty najprawdopodobniej pozbawiasz się szansy, żeby życie było łatwiejsze i bardziej ekscytujące z powodu jakiegoś nieudanego efektu wiele lat temu. Możliwe, że wykorzystanie złego noża fryzjerskiego doprowadziło Cię do wniosku, że twoje włosy należą do takich, które nie mogą być przycinane tego rodzaju ostrzem. A co jeśli to nieprawda? A co jeśli to tylko źle wyszkolony fryzjer który zepsuł całą sprawę? Takie rzeczy trudno jest stwierdzić, nie mając ukończonego szkolenia z zakresu stylizacji włosów, dlatego też sugeruję, żebyś był otwarty, kiedy Twój stylista sugeruje wykorzystanie czegoś, co nie zadziałało kiedyś wcześniej. Jest wiele powodów i czynników, które mogły spowodować, że coś poszło nie tak, a między innymi:
• Zła komunikacja pomiędzy Tobą a Twoim stylistą, co doprowadziło do tego, że wiadomości przesyłane przez obie strony i odbierane przez nie,  nie były właściwie interpretowane
• niekompetencja bądź brak uwagi ze strony stylisty 
• Niska jakość produktów chemicznych wykorzystanych do stylizacji
• Niewłaściwe, niemożliwe do zrealizowania oczekiwania z Twojej strony
• Zły wybór fryzury, niepasującej do Twojego stylu życia
• Podjąłeś nagłą decyzję pod wpływem emocji, a styliście nie udało się trafić z jej realizacją
• Zmiana fryzury nastąpiła zbyt szybko, żebyś zdążył się na to przygotować emocjonalnie

Złe doświadczenie ze stylizacją włosów przytrafiło Ci się więcej niż jeden raz
Jeśli złe doświadczenie przytrafiło Ci się więcej niż jeden raz, prawdopodobnie pozostawiło Ci to bardzo kruchą pewność, że rzeczy, które chcesz zrobić mają sens.  W zależności od rodzaju złego doświadczenia, możesz uniknąć powtórzenia się tego w przyszłości (uszkodzenie chemiczne itp.). Jednakże, zła stylizacja włosów jest kombinacją różnych czynników, które poszły nie tak, nie jedną pojedynczą kwestią. Cały epizod najprawdopodobniej zaczął się już na etapie konsultacji. Jeśli coś był nie tak z podstawami, fryzura była bez szans juz od początku, nieważne co nie wydarzyłoby się później.

Twoje złe doświadczenia ze stylizacją włosów są regularne
Wziąwszy pod uwagę fakt, że większość ludzi odwiedza fryzjera około 6-12 razy w roku, szansa na uzyskanie niewłaściwej fryzury jest dość spora. To, że regularnie przytrafi się to Tobie to pech, ale dobra wiadomość jest tak, że możesz to powstrzymać i tego uniknąć. Ważne jest, aby żadne złe doświadczenie nie było w stanie powstrzymać Cię przed próbowaniem nowych fryzur, bo te złe, jakby nie było, należą już do przeszłości. 

Za każdym razem , kiedy odwiedzasz salon, masz złe doświadczenia
Jeśli złe doświadczenia przytrafiają Ci się za każdym razem, to faktycznie można Ci wybaczyć myślenie, że nie warto już próbować. To może być kwestia fatalnego pecha, złego momentu, albo tego, że znalazłeś się w złym momencie w niewłaściwym miejscu. Jakakolwiek nie była przyczyna, tera jest dobry moment żeby wprowadzić nową strategię, która sprawi że sytuacja tak nie wydarzy się ponownie. Jest wiele rzeczy, które mogą spowodować, że fryzura nie będzie wyglądała właściwie, a najważniejszymi są brak komunikacji pomiędzy stylistą i klientem oraz niewłaściwie przeprowadzane konsultacje.
To jest tak proste jak zestawienie tego, co rozumiesz Ty z tym, co rozumie fryzjer. Weźmy tutaj przykład miękkich fal. Dla Ciebie miękkie fale mogą oznaczać bardzo nieznaczne wygięcie na twoich włosach. Dla Twojego stylisty miękkie fale mogą oznaczać miękkie loki. . Będzie wielkim plusem dla Ciebie, jeśli wybierzesz się do salonu wyposażony w informacje i obrazki stylu, który cię interesuje. .Nawet jeśli nie jesteś całkowicie przekonany czego chcesz, i tak dobrze jest mieć jakieś przemyślenia, dotyczące takich kwestii jak długość włosów, ich kolor itp. 

Na przykład, powiedzenie do ramion czy poniżej ramion będzie określeniem pewnych parametrów, które stylista będzie mógł zrealizować. Inną kwestią będzie to, jaki talent posiadasz w odtworzeniu tej stylizacji później w domu, znaczenie ma również to, ile masz wolnego czasu i to jak należy się zajmować włosami w przyszłości. Naprawdę masz ważną rolę do odegrania, a rolą to jest takie poinformowanie fryzjera, by dokładnie zrozumiał Twój komunikat. Sprawdź, czy mówicie o tym samym, czy stylista dokładnie rozumie twoje oczekiwania i poproś żeby odpowiedział na wszystkie nurtujące Cię kwestie. Nie pozwalaj, żeby wszystko odbyło się na zasadzie „zostaw to mnie, wiem czego potrzebujesz”, jeśli odnosisz wrażenie, że nie słuchali Cię zbyt dokładnie. Reszta, czyli użycie odpowiednich profesjonalnych metod dla osiągnięcia fryzury, będzie już sprawą Twojego stylisty.  Oczywiście, oni wiedzą o czym mówią i dobrze jest słuchać sugestii, ale tylko w ramach konsultacji. . Musisz spróbować nowej strategii, kiedy odwiedzasz swojego stylistę. Wykorzystaj obrazki, przedyskutuj swoje preferencje zanim rozpocznie się praca na Twoich włosach. Jeśli będziesz usatysfakcjonowany z twoich konsultacji, jest duża szansa, że i Twoja nowa fryzura będzie właściwa!

Nie pozwól, żeby złe doświadczenia z przeszłości powstrzymały Cię od spróbowania czegoś nowego. Zrozumienie powodów, dla których jakieś złe doświadczenie miało miejsce może spowodować, że unikniesz podobnego w przyszłości.. Zachowaj otwarty umysł , to ułatwi Ci życie i sprawi , że będzie ono bardziej ekscytujące; korzystaj z doświadczeń by stworzyć nową strategię i idź dalej! Jedyną rzeczą gorszą od fryzjerskiej katastrofy jest możliwość, że przestaniesz próbować nowych usług i stylów, które mogłyby sprawić, że poczułbyś się i wyglądał wspaniale.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Regeneracja włosów Struktura włosów Hormony Łysienie u dorosłych Kolor skóry