Jesteś tutaj:

Odrastanie włosów farbowanych bądź odbarwianych

Jesteś zmęczona swoją fryzurą i jej utrzymaniem? Poza super-krótkim obcięciem jest kilka innych rzeczy, które możesz zrobić podczas gdy pojawiają się odrosty. Jeśli nie zmieniłaś swojego naturalnego koloru o więcej niż dwa odcienie, pasemka rozjaśniające bądź przyciemniające mogą pomóc zakamuflować pojawiające się różnice. Co więcej, łagodne częściowo- oraz krótkotrwałe środki koloryzujące (nakładane tylko na odrosty) mogą wyrównać kolor. Nie próbuj jednak nakładać silnych częściowo- bądź długo-trwałych farb w celu odbarwienia włosów. Pozwól zająć się tym twojemu fryzjerowi.

Wskazówki dotyczące farbowania włosów osób pochodzenia azjatyckiego

Jest to dość skomplikowana sytuacja. Większość środków koloryzujących na rynku amerykańskim nie działa dobrze na „azjatyckie” włosy, które są najgrubszymi ze wszystkich rodzajów włosów. W większości przypadków jakakolwiek próba rozjaśnienia kończy się efektem „miedzianych włosów”; nawet czarny nie wygląda naturalnie. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest oddanie się w ręce specjalisty. Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielny zabieg, pamiętaj że grube włosy wchłaniają farbę dość szybko, a bardzo ciemne włosy są szczególnie odporne na odbarwianie, tak więc zawsze pamiętaj o wykonaniu testu.

Poprawianie miedzianego odcienia

Jeśli rozjaśniłaś włosy jedynie o kilka odcieni (bądź wcale) używając trwałego koloru, wypróbuj niebieskiego szamponu tonującego, który jest przeznaczony specjalnie do radzenia sobie z tym problemem. Możesz też poprosić fryzjera by nałożył na twoje włosy niebieski bądź fioletowy środek tonizujący w celu zneutralizowania odcienia czerwonego. W poważniejszych przypadkach możesz użyć delikatnego popielatego środka częściowo-trwałego o podobnym odcieniu w celu zneutralizowania niepożądanego koloru. Aby zapobiec powstawaniu tego problemu w przyszłości, wybieraj kolory z popielatymi odcieniami, używaj łagodnego szamponu oraz ogranicz eksponowanie włosów na słońcu.

Jeśli znacznie rozjaśniłaś swoje włosy, możliwe jest, że odbarwiacz nie został pozostawiony na włosach zbyt długo – niektóre włosy, zwłaszcza te bardzo ciemne z natury, mogą być raczej odporne na odbarwianie. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy doświadczonego stylisty. (Uwaga: nigdy nie nakładaj trwałego koloru na samodzielnie odbarwione włosy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Wzrost włosów Cebulki włosów Łysienie u dorosłych Geny Hirsutyzm