Jesteś tutaj:

Odcienie rudości – nie dla każdego

Moda na różne kolory włosów zmienia się praktycznie co sezon, ale raz na kilka lat pojawia się moda na konkretny kolor włosów. Od pewnego już czasu dominującym w modzie kolorem jest rudy we wszelkich odcieniach. Tak naprawdę wciąż są to jednak odcienie od średniej rudości po tę najciemniejszą, wpadającą w brąz lub czerwień. Miedziany odcień rudości stosuje się raczej jako urozmaicenie w postaci pasemek do ciemniejszych kolorów lub jako wzbogacenie do ciepłych, jasnych barw.

Rudość wprost z wybiegów

Zwykle swoje modowe inspiracje czerpiemy z wybiegów najsłynniejszych projektantów. A ci w ostatnich latach doskonale pokazali nam swoje modelki ufarbowane na ogniste, odważne rudości upięte w różnych stylizacjach. W bardzo krótkim czasie i wszystkie kobiety na świecie przekonały się, że rudy jest jakże pięknym kolorem włosów, w dodatku wydobywającym niektóre aspekty twarzy kobiety. Podkreślają głębię spojrzenia, a także piegi, które są niezwykle urocze na twarzy kobiet.

Dotychczas panował wśród ludzi jakże mylny i niewłaściwy pogląd, że rudy człowiek jest fałszywy. Chyba nieco zmieniły się nasze poglądy, skoro tak odważnie farbujemy się na ten „zdradziecki” kolor. Mało tego, już nie tylko kobiety po czterdziestce, chcące dodać sobie wigoru i ognistości, farbują swoje włosy na rudo. Prawdziwy wysyp takich rudych grzyw wystąpił u młodych kobiet i nastolatek. Okazało się bowiem, że wielu z nich ten kolor zwyczajnie pasuje.

Jaki odcień wybrać?

Rudości świetnie sprawdzają się u osób o różnych odcieniach cery, najbardziej jednak prezentują się przy cerze alabastrowej. Wzorce powinniśmy czerpać z natury – a tak, jak wiadomo, obdarza rudymi naturalnie włosami osoby o bladych cerach i piegach, często tez zielonych lub brązowych oczach. Do tych kolorów oczy rzeczywiście najlepiej pasuje rudy kolor włosów, jednak dobrze dobrany odcień nawet i przy jasnoniebieskich oczach będzie wyglądał dobrze. Osoby o cerze bardzo jasnej, ze skłonnością do przebarwień w postaci piegów, będą doskonale wyglądały z ciemnorudymi włosami. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki mamy naturalny kolor włosów. Bardzo ważna jest jednak oprawa oczu. Jeśli jesteśmy jasnymi blondynkami o jasnej oprawie oczu (jasnych rzęsach i brwiach), wówczas mamy dwa wyjścia – albo regularnie przyciemniać brwi i rzęsy henną, albo zrezygnować całkiem z rudych włosów. Nie będą się one korzystnie prezentować przy jasnej oprawie, bez względu na odcień rudego.

Osoby o cerze ciemniejszej, oliwkowej, alabastrowej, brzoskwiniowej, również mogą, a wręcz powinny pozwolić sobie na kolor rudy na głowie, również nie ma w tym przypadku znaczenia kolor oczu, ale ogromne ma ich oprawa. Nie powinna być ona bardzo ciemna, o wiele tonów ciemniejsza niż włosy, ale powinna wyraźnie odcinać się od włosów i cery. Włosy w tym przypadku powinnyśmy farbować na nieco jaśniejszy rudy, wręcz miedziany kolor. Doskonale podkreśla on oprawę oczu i koloryt cery. Oczywiście brwi i rzęs w żadnym przypadku nie farbujemy na rudo – nie jest to wskazane, chyba że mamy ochotę wyglądać ekstrawagancko lub jak najbardziej chcemy pokazać, że rudy jest naszym naturalnym kolorem. Wówczas trzeba będzie jednak nieco ostrożniej wybierać kolor.

Rudy nie dla każdej

Jednak nie każda kobieta powinna pozwalać sobie na rudy kolor włosów. Jeśli mamy bardzo ciemna karnację, raczej nie będziemy wyglądać w rudym korzystnie. To głównie ze względu na to, że ciemna opalenizna tłumi ognisty kolor włosów i sama dość mocno zwraca uwagę. To dlatego najkorzystniej w rudościach wyglądają kobiety blade lub o delikatnej cerze – na nich rudy prezentuje się doskonale, bo ma on za zadanie wyróżniać się, podkreślać urodę. Nie oszukujmy się też – jeśli posiadamy takie mankamenty urody jak zbyt duży nos, wyłupiaste oczy albo nieładna cerę, nie będziemy zbyt korzystnie wyglądać w rudym kolorze, który jeszcze bardziej uwydatni te nasze cechy, których wolimy nie podkreślać.

Rudy doskonale prezentuje się przy bladych lub tylko delikatnie, naturalnie podkreślonych ustach i oczach – już sam kolor oczy stanowi wystarczająca ozdobę dla twarzy. Jednak w odważniejszych stylizacjach stosuje się nawet odważne, krwiste czerwienie ust czy mocny makijaż oczu.

Pielęgnacja farbowanych włosów

Włosy rude wyglądają dobrze, ale pod warunkiem, że są odpowiednio zadbane. Pomijając już kwestie ubioru i wyglądu osoby, która je nosi – muszą one wyglądać zawsze olśniewająco, bo to one są głównym elementem całej stylizacji. Tak więc przede wszystkim – rudych włosów nie ma potrzeby dodatkowo ozdabiać, upinać. Najlepiej prezentują się w luźnych splotach lub wręcz rozpuszczone. Musza być jednak zawsze odpowiednio wycieniowane, a więc podcięte na takiej długości, jaką byśmy chciały mieć, ale takiej, by pasowała do owalu naszej twarzy. Muszą być też zawsze gładkie, bez wystrzępionych końcówek, nie wysuszone, lecz gładkie. Tylko wtedy wydobędą pełnię swojego koloru, bez względu na to, jaki jest to konkretny odcień. Rude włosy muszą też być właściwie pielęgnowane. Tak więc po farbowaniu powinnyśmy stosować wyłącznie najlepszej jakości kosmetyki do włosów farbowanych, w szczególności właśnie do farbowanych na rudo. Do tego warto stosować kosmetyki nabłyszczające, a także podkreślające skręt fali i loków, jeśli mamy kręcone włosy. Wówczas rudy potrafi zaprezentować się naprawdę oszałamiająco.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Wzrost włosów Łojotokowe zapalenie skóry Liszaj mieszkowaty Grzywka Grube włosy