Jesteś tutaj:

Mężczyźni - farbowanie włosów jest trendy

Pojęcie atrakcyjności u mężczyzny może mieć wiele znaczeń. Jedno z nich oznacza pewność siebie,  elokwencję, ciekawą osobowość. Inne, skierowane głównie na atuty wyglądu zewnętrznego, skupia się na intrygującym  spojrzeniu, klasycznych rysach twarzy czy męskim głosie. Co jednak decydująco wpływa na atrakcyjność panów? Dlaczego niektórzy mężczyźni cieszą się olbrzymim powodzeniem oraz zbierają pochwały za elegancję, szyk i klasę ? Z całą pewnością  lśniące, zadbane włosy stanowią klucz do sukcesu, warto zadbać, aby wyglądały naturalnie i zdrowo. Styliści fryzur proponują panom wiele zabiegów pielęgnacyjnych, w tym koloryzację, aby w dyskretny sposób podkreślić atuty.  Czy warto farbować włosy? A może pogodzić się z upływającym czasem i z dumą lansować siwe włosy?

Czy panowie powinni  ukrywać siwe włosy ?
Panowie coraz chętniej eksperymentują z włosami, od chwili, gdy okazało się, że piękne włosy są bardzo cenione nie tylko przez panie, ale też znacznie poprawiają  relacje w  pracy. Elegancki i pewny siebie mężczyzna budzi większe zaufanie w kontaktach biznesowych  niż borykający się z kompleksami pan. Farbowanie włosów daje spektakularne efekty, ponieważ w krótkim czasie można dokonać udanej metamorfozy. Siwe włosy- symbol dojrzałości nie zawsze oddają pełną energii i odwagi osobowość niejednego pana.

Ukrywając siwe pasma  mężczyźni często stają się bliżsi swojej naturze pełnej młodzieńczych pomysłów  oraz radości z życia. Prosty zabieg koloryzacji potrafi zamienić zmęczonego pana w cieszącego się każdą chwilą eleganckiego mężczyznę. Dlaczego nie skorzystać z tej prostej wizualnej sztuczki, którą  już dawna odkryły panie i z  powodzenie stosują? Czas już zerwać ze stereotypami i odważne posłuchać rad stylisty. Właściwie dobrana farba sprawi, że wszystkie siwe włosy zostaną ukryte, a ich naturalny odcień będzie doskonale harmonizował z naturalnym. Aby mieć pewność, że kolor spełni oczekiwania warto udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie profesjonalni styliści fryzur dobiorą odpowiedni odcień. Panowie, którzy nie potrafią jeszcze  przełamać oporów przed farbowaniem włosów, mogą wykonać ten zabieg w domu.

Sprawdzonym przez stylistów sposobem na naturalną koloryzację włosów siwych jest zastosowanie  kremów repigmentacyjnych  z pigmentami zbliżonymi do naturalnych. Krem aplikuje się jak szampon,  po każdym zastosowania włos wchłania pigment, zabieg wykonuje się do chwili, aż siwe włosy zostaną ukryte. Najlepszy efekty uzyskuje się na kolorach włosów: blond, średni blond oraz czarnym.

 Koloryzacja sposobem na łysienie
Panowie, którzy zaczynają martwić się rozwijającą się tendencją do przerzedzania włosów lub zaczynają łysieć mogą za pomocą prostego zabiegu koloryzacji wizualnie  zmniejszyć ten proces. Farbując włosy na jasny odcień można sprawić, że defekt ten będzie mniej widoczny, a przynajmniej stanie się mniej zauważalny, dzięki optycznemu podobieństwu koloru włosów i  skóry głowy. Po zabiegu koloryzacji należy zastosować preparaty, które będą aktywizowały cebulki włosów do wzrostu, co nie zatrzyma procesu wypadania włosów,  ale z całą pewnością znacznie go opóźni.

Odważne eksperymenty  z farbowaniem
Koloryzacja to nie tylko smutna konieczność walki z własnymi słabościami i defektami, ale też może stać się doskonałą zabawą i eksperymentowaniem z wyglądem. Panowie, którzy  nie boją się zmian  mogą pozwolić sobie na radykalną zmianę koloru włosów nawet o kilka tonów.  Bruneci, którzy podejmą decyzję o zmianie koloru na  blond na pewno zauważą różnicę w wyglądzie. W takiej stylizacji w momencie nieudanego efektu możliwy jest powrót do naturalnego wyglądu, włosy bez trudu przyjmą koloryzacją o ton ciemniejszą.

Taka zmiana jest niemożliwa w przypadku odwrotnego, radykalnego farbowania,  z koloru blond na czarny. Taka koloryzacja to ryzyko pogodzenia się z faktem nieudanego eksperymentu z farbowaniem lub satysfakcja z odwagi, która została nagrodzona oryginalnym i twarzowym efektem.

Panowie, którzy nie lubią ryzykować mogą skorzystać z bogatej oferty preparatów do koloryzacji zmywalnej, taka próba farbowania pomorze dobrać odpowiedni odcień włosów. Preparaty do koloryzacji zmywalnej zostaną usunięte z włosów po ósmym myciu włosów.

Dyskretne pasemka
Panowie coraz częściej decydują się na drobne pasemka na włosach, które maja moc dyskretnego odmieniania wyglądu. Prosty zabieg wprowadzenie do włosów kilku jaśniejszych o jeden odcień od naturalnego koloru sprawi, że twarz nabierze blasku i świeżości. 

Takie drobne zabiegi pielęgnacyjne potrafią korzystnie wpłynąć na wizerunek  pana w każdym wieku, a w konsekwencji dodają pewności siebie i pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Łysienie plackowate Mieszek włosowy Cięcie stożkowe Cebulka włosa