Jesteś tutaj:

Kolory jesieni dla puszystych włosów

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku – malowniczych, złotych, nierzadko bardzo ciepłych. To taki czas kiedy powinnyśmy solidnie zregenerować włosy po wyczerpującym, gorącym, słonecznym lecie. Muszą one być porządnie odżywione, nawilżone i wzmocnione, aby podczas deszczowej jesieni i mroźno-białej zimy pozostawały w doskonałym zdrowiu i dobrej kondycji. Dzięki temu nie straszna im będzie żadna aura i nie zawsze korzystne warunki atmosferyczne.

Jesienią bardzo chętnie zmieniamy swoje fryzury. Często jest to nam po prostu potrzebne, aby łatwiej przejść przez przesilenie i nie stracić dobrego nastroju, choć szarość dnia w tym okresie zdaje się nas niekiedy mocno przytłaczać. Decydujemy się zatem na zupełnie nowe fryzury, ostre cięcia, nowe stylizacje. Nierzadko podejmujemy decyzję o zupełnie nowym kolorze włosów, nawet takim, którego nigdy wcześniej nie nosiłyśmy. Odczuwanie przez nas potrzeby zmiany własnego wyglądu nie jest niczym złym, jednakże należy mieć na uwadze to, że wiele zabiegów dokonywanych przez nas po prostu przyczynia się do puszenia się włosów, a to potrafi spędzać nam sen z powiek i nierzadko doprowadzać nas do szewskiej pasji.

Kolory jesieni

Styliści i fryzjerzy jak zwykle mają swoje typy na tegoroczną jesień. Zapewne wiele z nas pójdzie za ich radą i zmieni posiadany kolor włosów na jeden z polecanych przez nich. Zmiana koloru włosów na zimę jest zawsze dobra, a wynika to z faktu, że gdy na dworze jest ponuro i szaro, to powinniśmy robić wszystko, by nasze samopoczucie było wciąż bardzo dobre.

Ze względu na fakt, że jesień jest jednak tą ponurą porą roku, kiedy to liście spadają z drzew, a padający dniami nocami deszcz sprawia, że na dworze robi się szaro i brudno, dobrze jest zmienić swój kolor włosów na odcień ciepły, który sprawia, że lepiej się czujemy. Takie kolory sprawiają, że mamy lepsze samopoczucie i zupełnie inaczej patrzymy na świat, ponieważ człowiek, który jest zadowolony ze swojego wyglądu znacznie przyjaźniej postrzega świat i to bez względu na to, jaka aura panuje na dworze.

Najważniejsze jest jednak to, żebyśmy same sobie się podobały. Jeśli styliści i fryzjerzy trąbią o tym, że tej jesieni będą modne fiolety i czerwienie, a Ty zupełnie nie widzisz się w takich kolorach, to nie ma sensu zmuszać się, robić niczego na siłę tylko po to, żeby być trendy. Najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie, a jeśli po prostu lubisz eksperymentować, to wypróbuj na początku nowy kolor w wersji zmywalnej. Takowy uzyskać możesz za pomocą kredy fryzjerskiej lub też szamponetki. W pierwszym przypadku kolor wypłucze się po pierwszym myciu, a w drugim przypadku kolo zniknie po kilku myciach.

Najlepsze kolory dla puszących się włosów

Wbrew pozorom wszystkie zabiegi, jakie stosujemy na nasze włosy nie pozostają bez wpływu na ich kondycję. Trwała ondulacja, farbowanie, a nawet prostowanie włosów niszczą ich strukturę, przyczyniają do przesuszania się ich, sprawiają, że są bardziej podatne na łamanie się i wykruszanie. A jeśli kosmyki stają się suche, a ich kondycja pozostawia wiele do życzenia, to stąd już niedaleka droga do puszenia się włosów.

Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy całkiem wyrzec się farbowania włosów. Po prostu należy robić to z rozsądkiem. Ważne jest bowiem to, żeby stosowany przez nas preparat do koloryzacji włosów był bezpieczny dla nich, bogaty w składniki odżywcze i nawilżające. To właśnie dzięki nim nasze włosy zyskują nowy, piękny, a przede wszystkim trwały kolor bez uszczerbku na ich kondycji i dobrej formie.

Wybierając nowy, ciepły, jesienny kolor włosów polecamy stosować się do jednej prostej zasady. Jeśli Twoje włosy przejawiają tendencję do puszenia się, wówczas powinnaś unikać rozjaśniania ich. Nawet całkiem zdrowe włosy pod wpływem rozjaśniacza mogą się tak bardzo przesuszyć, że po prostu zaczną się puszyć, a wówczas konieczna będzie ich gruntowna regeneracja. Rozjaśniające farby do włosów zawierają dużo amoniaku lub tez innych substancji, które utleniając kosmyki pozbawiają ich naturalnej wilgoci, a niszcząc ich strukturę sprawiają, że stają się one bardziej niesforne.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na rozjaśnienie włosów, wybierz odpowiedni produkt i staraj się nie rozjaśniać mocno włosów, a jedynie o 1-2 tony. Taka różnica będzie widoczna, ale nie aż tak szkodliwa dla Twoich kosmyków. Znacznie korzystniejsze jest również rozjaśnianie pasemek, balejaż, niż farbowanie całej głowy na jasny kolor. Po każdej koloryzacji zwracaj szczególną uwagę na nawilżanie i odżywianie włosów, ponieważ po takim zabiegu jest to im niezbędnie potrzebne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Gęste włosy Strzyżenie włosów Cebulka włosa Loki Peruki