Jesteś tutaj:

Kolorowa scena fryzur

Jeśli szukasz dla swoich włosów nowego stylu, który byłby prosty i bez wysiłku, najwyższa pora powiedzieć słowo : kolor.
Jednakże, koloryzacja włosów może być czasem doświadczeniem, od którego włos się jeży na głowie, zanim więc zaczniesz, warto zastanowić się nad następującymi kwestiami:

- Upewnij się, że Twój fryzjer ma doświadczenie w technice, którą chcesz zastosować
- Zapytaj fryzjera o najlepszy kolor dla Twojego typu włosów
- Nie próbuj niczego zbyt dzikiego i szalonego, jeśli nie jesteś pewna, czy potrafisz później z tym żyć
- Skonsultuj się ze swoim fryzjerem, czy kolor, który wybrałeś, będzie tak właśnie wyglądać na twoich włosach

Jest wiele wariantów kolorów, więc żeby pomóc Ci w podjęciu decyzji, zebraliśmy w tym miejscu słownictwo dotyczące koloryzacji:

Kolor zmywalny
zrobiony z barwników roślinnych, barwiących jedynie wierzchnią warstwę włosa, które po pewnym czasie po prostu się zmywają, pozostawiając włosy w świetnej formie – jednak kolor taki utrzymuje się jedynie przez około 12 myć.

Kolor zmywalny
zrobiony z barwników roślinnych, barwiących jedynie wierzchnią warstwę włosa, które po pewnym czasie po prostu się zmywają, pozostawiając włosy w świetnej formie – jednak kolor taki utrzymuje się jedynie przez około 12 myć.

Pasemka rozjaśniające:
aby uzyskać efekt rozjaśniających pasemek, pojedyncze pasma włosów są oddzielane, zawijane w folię i barwione odcieniem o ton jaśniejszym od Twojego naturalnego koloru włosów. Barwnik to trwała farba, więc zauważysz odrosty, kiedy włosy urosną.

Trwała koloryzacja:
wykonywana z wykorzystaniem trwałych, nie zmywających się barwników. Trwały kolor może poprawić kondycję włosów w trakcie procesów koloryzacji, a efekt może polegać na rozjaśnieniu , przyciemnieniu bądź całkowitej zmianie Twojego koloru włosów.

Ciemne pasemka:
Podobnie do pasemek rozjaśniających, wykonuje się je z zastosowaniem trwałych barwników, w odcieniu ciemniejszym od naturalnego odcienia twoich włosów.

Rozjaśnianie:
wykorzystuje się je  do rozjaśniania włosów bądź do uzyskania efektów których nie można uzyskać z uzyskaniem trwałej farby, rozjaśniacze zmieniają jednak pigment włosa i dlatego zawsze muszą być stosowane przez profesjonalistów.
 
Kolorowe woski i pomady:
metoda nietrwałej koloryzacji, wykorzystująca specjalne produkty, które nakłada się na włosy po ich wysuszeniu w celu uzyskania natychmiastowego, widocznego efektu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Suche włosy Zdrowe włosy Aromataza