Jesteś tutaj:

Gdy pojawi się siwy włos

Siwe włosy to niestety zmora niemal każdego starszego człowieka, a często ludzi już w wieku średnim, około 40-50. roku życia. Często pojawia się tendencja do siwienia nawet u mężczyzn stosunkowo młodych, trzydziestokilkuletnich. Wpływ na to mają w dużej mierze geny, ale także tryb życia – przepracowanie, stresy, nałogi.


Proces siwienia u kobiet i u mężczyzn

Kobiety siwieją znacznie później niż mężczyźni, ale też i u nich siwizna jest nieco bardziej frustrująca. Powoduje, że kobieta czuje się staro, nieatrakcyjnie. Kobiety zresztą nie mają zbytniego problemu z nałożeniem na siwiejące włosy odważnego koloru farby – rudego, czarnego czy blondu. Nawet, jeśli farbowanie włosów widać, to i tak wyglądają one pięknie i kobiety nie muszą czuć się zażenowane. Mężczyźni zaś krępują się używać farb do włosów, gdy zaczynają siwieć. Malowanie włosów uważają za niemęskie, a niestety, u mężczyzny kruczoczarne włosy w miejscu włosów nieco wyblakniętych przez czas wyglądają często co najmniej komicznie. Wręcz zupełnie inaczej niż u kobiet! Dlatego siwiejący panowie uważają, że nie mają innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z upływającym czasem i siwiejącą czupryną.


Odsiwiacz – hit czy mit?

Na szczęście ostatnio w dobrych drogeriach możemy znaleźć odsiwiacze do włosów, których działanie jest niemal identyczne jak działanie farby. Siwizny nie widać, a osoba stosująca odsiwiacz wygląda o wiele młodziej i atrakcyjniej. Odsiwiacz, w przeciwieństwie do farb koloryzujących nie pokrywa włosa kolorowym pigmentem, ani nie wprowadza go do środka. Wnika on we włókno włosa, współdziała z naturalnymi składnikami włosa, przede wszystkim zaś z melaniną pobudzając jej pracę. W ten sposób włos odzyskuje naturalny kolor. Farba zwykła pokrywa włos równomiernie na całej długości, zaś odsiwiacz przywraca naturalny kolor włosów, wraz z jego normalnymi partiami ciemniejszymi i jaśniejszymi, które zależne są od stopnia utlenienia melaniny. Jest to zupełnie innowacyjna metoda, najlepsza dla osób, których włosy są zaledwie przyprószone siwizną. Raczej nie ma co łudzić się, że całkiem siwe włosy w ciągu kilku godzin przybiorą dawny, kruczoczarny odcień, jak z lat młodzieńczych. Jest to jednak doskonała alternatywa dla panów, którzy są jeszcze stosunkowo młodzi – mają po 30 lat, a już siwieją, na ich dotąd bujnych i ciemnych czuprynach pokazują się pierwsze siwe włoski. Wówczas odsiwiacz będzie miał doskonałe działanie. Wraz z melaniną znajdującą się we włosie doprowadzi do tego, by "wyrównać" koloryt na całej głowie, by włosy wszędzie miały jednakowy odcień.

Odsiwianie tylko dla mężczyzn?
Jest to doskonałe wyjście również dla lekko siwiejących kobiet – zamiast pokrywać całą głowę nowym odcieniem farby, można zastosować odsiwiacz, który nie zmieni radykalnie koloru włosów, a przykryje włosy siwe. Jest to dobra alternatywa dla pań, które nie lubią się wyróżniać z tłumu pod względem koloru włosów. Odsiwianie włosów jest stosunkowo młodą i nie dość mocno rozpowszechnioną metodą walki z siwieniem. Wiele osób, które doskonale znają zalety i wady stosowania zwykłych farb do włosów. Dlatego wolą poddać się ich znanemu, lepszemu czy gorszemu, ale oswojonemu działaniu, niż ufać czemuś tak doskonałemu, jak odsiwiacz. Po prostu wiele osób nie wierzy w możliwość przywrócenia naturalnego koloru włosów za pomocą specyfiku takiego jak odsiwiacz.

Jedynym wyjściem, by się przekonać o jego skuteczności jest zastosowanie go. Najlepiej nie zwlekać, tylko udać się do dobrej drogerii lub markowego sklepu z artykułami fryzjerskimi i spytać o odsiwiacze, gdy siwe włoski nie są, jeszcze aż tak widoczne.

Stosowanie specyfiku
Krem należy nakładać na suche włosy, w zależności od indywidualnych preferencji czasowych i trzymać na włosach od 5 do 15 minut. To, jak długo powinieneś trzymać preparat na głowie, zależy od ilości siwych włosów, efektu, jaki chcesz uzyskać i wszystko to opisane jest na ulotce. Następnie wystarczy go zmyć, i efekt widać będzie już po dwóch dniach. Musi minąć przynajmniej 5 dni od ostatniego odsiwiania, by móc zabieg powtórzyć, jeśli chcesz uzyskać mocniejszy efekt.

Odsiwianie to najlepsza metoda na pozbycie się kompleksu wieku średniego, podniesienia sobie poczucia własnej wartości i własnej atrakcyjności w swoich oczach. Warto je wypróbować, by odtąd już zawsze sięgać po odsiwiacz, zamiast tradycyjnej farby.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Utrata włosów Łuska włosa Farbowanie włosów Kształt głowy Grzywka