Jesteś tutaj:

Farbowanie zawsze w modzie

Czasami kobieta staje przed lustrem i zadaje sobie pytanie: na jaki kolor zafarbować swoje włosy? Oczywiście wiele zależy od karnacji, koloru oczu, a nawet koloru włosów. Kruczoczarna dziewczyna może zdecydować się na jasny blond, jednak powinna zastanowić się czy warto takie włosy rozjaśniać – najczęściej wymagają dekoloryzacji (silnego utlenienia), która niszczy włosy.

Przy czarnych włosach już po 3-4 tygodniach widać odrosty i znowu potrzebna jest dekoloryzacja. Obecnie brunetki mają możliwość nadania swoim włosom interesującego odcienia, który mieni się i jest widoczny tylko w pewnych ustawieniach wobec padającego światła – może to być kolor niebieski, oberżyna czy czerwony.

Ważna jest również informacja, że farbowanie na jasne kolory jest zawsze dla włosów mniej korzystne niż farbowanie na brązy, czekoladę. Coraz częściej widzimy te piękne nasycone barwy na włosach dziewczyn i tych znanych i tych nieznanych.

Wiosna to idealny moment na zmianę barwy włosów, a jeśli połączy się to jeszcze ze zmianą fryzury, to na wiosnę pojawi się zupełnie nowa kobieta. Zresztą więcej pań podkreśla, że zmiana koloru włosów sprawia, że czują się naprawę inaczej, odbierają to jak swoistą zmianę w swoim życiu.

Większość kobiet nie decyduje się na zdecydowaną zmianę koloru – zazwyczaj robią coś według nich bezpiecznego, czyli zmieniają kolor włosów o 2-3 tony, lub farbują ton w ton. Ponadto włosy muszą pasować do kobiety i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Dziewczyna o porcelanowej cerze może dobrze wyglądać w czarnych włosach, ale już taka, której cera jest blada w czarnych włosach będzie wyglądała niezbyt ciekawie.

Obecnie farbują sobie włosy już nastolatki, a przecież w tym wieku nie warto niszczyć sobie włosów farbami, które mimo zapewnień producentów wykazują destrukcyjny wpływ na kosmyki. Niemniej te najodważniejsze zmiany na swoich włosach robią właśnie młode osoby. To one wyszukują na światowych wybiegach inspiracji dla siebie, to nastolatki są gotowe pomalować swoje włosy na zielono, a gdy moda nakaże, zgolić głowę na łyso.

W tym roku zwyciężą trendy, które nadadzą włosom wyraźnego odświeżenia. Nie chodzi nawet o konkretny kolor włosów, bo tu niezmiennie panuje duża dowolność. Generalnie na pokazach pojawiają się tak różne kolory i style, że śmiało można stwierdzić, że w kwestii farbowania włosów jest w pewnym sensie bezkrólewie. Oznacza to, że w zasadzie każdy kolor, w którym kobieta wygląda i czuje się dobrze jest kolorem modnym. Czasami ma się uczucie, że tak naprawdę o modzie decyduje ulica, głównie młodzież chodząca do klubów i dyskotek. Włosy oddają styl człowieka, czasami bardziej niż strój. Trudno upiąć niesforny koczek do bardzo klasycznego kostiumu do pracy. Uczennica raczej nie powinna iść do szkoły z maksymalnie natapirowanymi włosami, bo to bardziej imprezowe uczesanie.

Na pewno nadal są i będą modne ciepłe blondy, stonowane rudości i ciepłe odcienie brązu.  Generalnie kolory mają być ciepłe i nasycone, przy czym kolor włosów powinien pasować również do kolorów noszonych ubrań – jeśli w garderobie dominują rudości i zielenie to włosy mogą być w zdecydowanej większości z podstawowej palety barw. Mówimy tu o podstawowej palecie, czyli od blondu poprzez brązy, rudości do czarnego włącznie.

Obecnie pojawiły się także dodatkowe palety barw, które bywają czasami nazywane tęczowymi, ale.. No właśnie, tęcza ma tylko 7 barw, a barwy pastelowe, które pojawiają się często na włosach są w większej ilości różnych kolorów i ich odcieni. Te dodatkowe kolory, jeśli ktoś się na nie decyduje, powinny być bardzo starannie dobrane, ponieważ niewielka granica dzieli ekstrawagancję, oryginalność od śmieszności.

Zdjęcia pochodzą z kolekcji Szlachetne Perły Wiosna/Lato 2012 Matrix. Zapraszamy do naszej Galerii Fryzur.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Przedłużanie włosów Tekstura włosów Grzybica Kolory włosów Warkoczyki