Jesteś tutaj:

Faceci wolą blondynki – prawda czy fałsz?

Od zawsze istniał podział na blondynki i brunetki. Od lat również powielamy pewne stereotypy, które dotyczą kolorów włosów. Na temat złotowłosych kobiet powstało bardzo wiele dowcipów, które szczerze mówiąc niezbyt przychylnie się o nich wyrażały wskazując na braki w inteligencji. Jednakże to wcale nie przyczyniło się do tego, żeby kobiety nagle przestały farbować włosy na kolor blond. Po dziś dzień jest to jeden z najpopularniejszych kolorów włosów, na jaki farbują swoje kosmyki zarówno nastoletnie dziewczęta, młode kobiety, jak i te bardziej dojrzałe.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości fakt, że złotowłose kobiety na ekranach naszych telewizorów już od kilkudziesięciu lat stanowiły rodzaj obiektu pożądania przez wielu, wielu mężczyzn. Najczęściej mówi się o nich „seksbomby”, ponieważ te kobiety były nie tylko pięknej urody, ale również były niezwykle uwodzicielskie, ponętne, zmysłowe. Takie złotowłose, jak Brigitte Bardot czy też Marilyn Monroe zawsze znajdą swoje naśladowczynie, które nie zważając na uszczypliwe docinki będą z dumą nosiły jasny kolor włosów. W końcu można udowodnić, że owe dowcipy są jedynie wyssane z palca, skoro Sharon Stone – równie piękna aktorka o blond włosach posiada nieprzeciętny iloraz inteligencji i nie zamierza zmieniać koloru włosów.

Zalety koloru blond

Kolor włosów blond w swojej naturalnej postaci jest niezwykle rzadki. Niewiele z nas może się pochwalić tym, że jej włosy mają naturalny odcień, a nie farbowany. Jednakże, te farbowane włosy również mają swój urok. Przede wszystkim jasne włosy kojarzą nam się z dziećmi, bowiem to właśnie one posiadają najczęściej jasne włoski, jak aniołeczki. Są grzeczne, niewinne, tak słodkie, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi.

Jasny kolor włosów posiada wiele zalet, które od lat są przez nas doceniane. Przede wszystkim łagodzi on rysy twarzy, dzięki czemu wyglądamy na weselsze, spokojniejsze, bardziej przyjazne. W kształtowaniu własnego wizerunku ma to ogromne znaczenie. Ponadto, blond znacznie odmładza. Dobrze dobrany jego odcień może zabrać nam kilkanaście lat, a jeśli my będziemy wyglądać młodziej, to również młodziej będziemy się czuć. W takim sam sposób będziemy oceniane przez otoczenie, a to zdecydowanie podnosi naszą atrakcyjność fizyczną.

Stereotyp Barbie jest wciąż niezwykle pożądliwy. Ta długowłosa blondynka o pięknej figurze, posiadająca dom marzeń i przystojnego mężczyznę u boku zdaje się być kobietą sukcesu. Nikt wówczas nie mówi, że jest ona głupiutką blondyneczką, tylko pożądaną zabawką, którą każda dziewczynka pragnie mieć. Może nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie takie obrazy z dzieciństwa utrwalają się w naszej podświadomości i mają wpływ na nasze dalsze postrzeganie siebie i swojej atrakcyjności fizycznej.

Kolor włosów, a atrakcyjność

Blond włosy są z całą pewnością bardziej atrakcyjne dla mężczyzn i jest na to kilka teorii. Przede wszystkim same włosy są ozdobą, świadczą o stanie zdrowia i potęgują atrakcyjność. Nic więc dziwnego, że w oczach mężczyzn najbardziej pożądane będą długie, lśniące włosy w kolorze blond. Ponadto, posiadaczki takich włosów najczęściej posiadają jasną cerę, na której gołym okiem widać wszelkie niedoskonałości. Nasz wygląd, który może wskazywać na choroby świadczy także o tym, że kobieta jest w stanie lub też nie urodzić mężczyźnie zdrowe, liczne potomstwo. Ze względu na fakt, iż mężczyźni są wzrokowcami, nie dziwmy się, że właśnie pod tym względem oceniają atrakcyjność kobiety.

Powszechnie wszystkim znane dowcipy o blondynkach opowiadają nie tylko mężczyźni, ale również i kobiety, zwłaszcza te o ciemnych kolorach włosów. Jest to dla nich swojego rodzaju rywalizacja, dlatego dzięki takim ośmieszającym kawałom mogą one skutecznie obniżać atrakcyjność blondynek. Mężczyźni z kolei walczą sami ze sobą, bowiem uwielbiają oni blondwłose kobiety z jednej strony, a z drugiej obawiają się tego, że panie te dzięki posiadanemu seksapilowi będą mogły skutecznie nimi manipulować, aby osiągnąć zamierzony cel.

Czy mężczyźni wolą blondynki? Z całą pewnością można odpowiedzieć, że tak. Są to bowiem kobiety utożsamiane z najseksowniejszymi aktorkami, piosenkarkami i modelkami. Piękną kobietę każdy mężczyzna chce mieć u swojego boku, a wciąż jeszcze większość mężczyzn za piękna uważa długowłosą blondynkę z nienaganną figurą. Wiedząc to wszystko, a jednocześnie godząc się na potencjalne dowcipy o posiadanym na własnej głowie kolorze włosów i jego korelacji z ilorazem inteligencji, kobiety farbują włosy na blond dla własnej przyjemności, ale też ku uciesze mężczyzn. Blond przetrwał próbę czasu, więc można się spodziewać, że jeszcze długo będzie on najmodniejszym, najseksowniejszym i najbardziej pożądanym kolorem włosów, który przekłada się na naszą atrakcyjność w oczach facetów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Łysienie plackowate Kondycja włosów Kok ślubny Wąs