Jesteś tutaj:

Jod

Jod jest minerałem organicznym koniecznym do posiadania grubych, lśniących włosów. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych minerałów dla organizmu człowieka - konieczny do obrony przed bakteriami, neutralizuje produkowane przez nie toksyny. Jest konieczny do prawidłowego metabolizmu, trawienia i asymilacji, wydajnego rozwoju umysłowego.

Deficyt jodu w dorosłości zanim osiągnie poważne proporcje, może dawać proste objawy. Wśród nich znajduje się chroniczne poczucie zmęczenia, brak ambicji, energii; odpoczynek nie jest tutaj pomocny, a rano człowiek wstaje bardziej zmęczony, niż kiedy się położył. U niektórych ludzi może wystąpić akumulacja zwiotczenia ciała, wypadania włosów, przedwczesne siwienie, łamliwość włosów i wrażenie, że straciły one wszelkie oznaki życia.

Większość ludzi odnosi wrażenie, że jod jest tylko prostym związkiem zapobiegającym powstawaniu wola tarczycy, a jednak oficjalnie ponad 40 mln amerykanów cierpi z powodu tej dolegliwości. To prawda, że jod zapobiega powstawaniu wola. Ale, jak już wcześniej zostało powiedziane, spełnia również inne funkcje. Przeciętnie ciało zawiera 25 miligramów jodu (0.00004% całkowitej masy ciała). 2/3 z tego (15 miligramów) jest zlokalizowane w tarczycy. Pozostała 1/3 znajduje się w krwi i tkankach.

Wiemy, że interesują cię te minerały, które mogą zapewnić, zdrowe, grube i mocne włosy. Zobaczmy więc, gdzie możemy znaleźć jod w codziennej diecie. Wszystkie pokarmy morskie, zarówno zwierzęta, jak i rośliny są bogate w jod. Wodorosty mają 21, 800 mikrogramów jodu w jednym funcie. Stąd też, mogą być najlepszym źródłem jodu, a wiele ich gatunków jest dziś dostępnych na rynku. Nova Scotia Dulse (Glon z Nowej Szkocji) można zakupić we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością, zarówno w postaci całych liści, jak i proszku. Pacific Ocean Kelp (wodorosty z Pacyfiku) są najpopularniejszym sposobem aplikowania jodu w pokarmach, ponieważ można je zmielić i posypać nimi jedzenie. Oczywiście, najprościej jest przyjąć naturalną jodynę organiczną w formie tabletki. Każdy sklep ze zdrową żywnością jest w nie zaopatrzony. Poleca się tabletki z 5 nasion. Jak już wskazano, wszystkie potrawy morskie zawierają jod. Spróbuj jeść świeżą rybę, kiedy to tylko możliwe.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Suche włosy Struktura włosa Kolor skóry Kok ślubny Cięcie stożkowe