Jesteś tutaj:

Pasożytnicze choroby skóry głowy

Jest wiele chorób pasożytniczych skóry głowy, które są dość znacznie rozpowszechnione wśród osób które nie przestrzegają dostatecznie higieny osobistej, a nawet u tych osób które przez przypadek będą miały kontakt z osobami zakażonymi. Mogą one zostać pokonane jedynie za pomocą odpowiednich medykamentów, jednak przedtem należy pozbyć się wszystkich pasożytów.

Jedną z chorób pasożytniczych jest favus, charakteryzujący się formowaniem żółtych strupów, łysieniem w nieregularnym stopniu oraz wydziela się mysi odór. Wiąże się z tym silne swędzenie skóry. To silnie zakaźna choroba, rozpowszechniona głównie wśród dzieci klas niższych.
Aby wyleczyć te objawy należy dokładnie pokryć skórę głowy oliwą z oliwek i zostawić ją na dzień lub dwa w zależności od grubości skorupy. W niektórych przypadkach niezbędne może się okazać dodanie kwasu karbolowego lub salicylowego i dwóch uncji oliwy z oliwek. Czasami trzeba również wyciągnąć część włosów i zdezynfekować odkryte miejsca.

Inny pasożyt to liszaj obrączkowy. Bardzo trudno go pokonać, i może spowodować nieodwracalne wyłysienie. Jest to spowodowane tym, że pasożyt atakuje torebki włosa i dostaje się głęboko do skóry, skąd bardzo trudno go usunąć. Wiele przypadków jest spowodowanych zakażeniem od innych, dzieci zarażają się nawzajem używając swoich szczotek i grzebieni. Przyczyną może być również wymienienie się klamerkami do włosów.

Najlepszym sposobem na tego pasożyta jest pokrywanie głowy jodyną, połączone z częstym myciem głowy roztworem mydła dwuchlorkowego lub płukanki siarkowej według wcześniej podanego przepisu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Kondycja włosów Łupież Biopsja