Kategorie
Wypadają Ci włosy bądź łysiejesz? Zobacz naszą rewolucyjną metodę!
Najnowsze artykuły
-
Problem nadmiernej utraty włosów
- Dodano:
- 2013-11-04
Łysienie znane jest jako trwała lub przejściowa utrata włosów, która obejmuje całą owłosioną skórę głowy lub jej niewielką powierzchnię.
-
Przyczyny wypadania włosów
- Dodano:
- 2011-01-18
Utrata włosów jest powszechnym i przykrym symptomem menopauzy. Może przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości u kobiet, jeżeli nie zostaną w porę podjęte odpowiednie działania. Zrozumienie, a także wiedza na temat przyczyn oraz czynników mających wpływ na te oznaki pomoże kobietom kontrolować je w bardziej komfortowy sposób.
-
Łysienie plackowate u dzieci
- Dodano:
- 2010-07-07
Łysienie plackowate u dzieci ma bardzo różne przyczyny i dlatego sposoby leczenia bywają niestandardowe. Często jest to zaburzenie (choroba), które prowadzi do całkowitej utraty włosów, czasami żadne leczenie nie daje pozytywnych skutków, dość często łysienie tak jak nagle się pojawiło, tak nagle zanika. Dosyć często jesteśmy obdarowani w genach tendencją do tego typu łysienia. Wówczas warto sprawdzić, jak najdalej w głąb rodziny, jak przebiegała choroba, jakie jej były skutki i co ewentualnie pomogło. Wiadomo, że część osób reaguje takim łysieniem na silne stresy – dzieci przeżywają obecnie bardzo wiele stresów, które nam dorosłym nawet nie przychodzą do głowy. Dziecko mimowolnie ogląda telewizję i niektóre obrazy lub słowa, ulegają przetworzeniu w małej główce w taki sposób, że dziecko boi się czegoś i nie potrafi tego nazwać.
-
Łysienie androgenowe
- Dodano:
- 2010-01-22
Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną nadmiernej utraty włosów u mężczyzn. W sumie stanowi ono aż 95% wszystkich przypadków, przy czym obejmuje 80% mężczyzn. Specjaliści wyliczają, że na łysienie androgenowe narażony jest co trzeci mężczyzna pomiędzy 25 a 40 rokiem życia i co drugi po ukończeniu 50 lat.
-
Utrata włosów związana z przypływem lat
- Dodano:
- 2009-05-27
Podobnie jak my sami, tak i nasze komórki również się starzeją. Wpływa to na funkcjonowanie naszego organizmu. Powszechnie wiadomo, że im więcej lat nam przybywa, tym częściej pojawiają się problemy zdrowotne. Wszystko to dotyczy również naszych włosów, a komórki, z których są zbudowane również z wiekiem funkcjonują ...
-
Piękne włosy
- Dodano:
- 2009-02-04
Każdy z nas ma inne włosy, różnią się one barwą (a dokładniej odcieniem), a także przede wszystkim tym, w jakiej akurat znajdują się kondycji. Na to w jakim są one stanie, ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim musimy jednak pamiętać, że dziennie tracimy około 50 – 100 włosów, co jest zjawiskiem całkiem naturalnym, spowodowanym cyklem rozwojowym włosa.
-
Co to są zakola
- Dodano:
- 2009-01-13
Zakola są jednym z pierwszych widocznych objawów nadmiernej utraty włosów. Bardzo często się bowiem zdarza, że ludzie bagatelizują pierwsze objawy: pozostawianie większej ilości włosów na grzebieniu lub szczotce czy też w wannie po kąpieli. Poważnym sygnałem ostrzegawczym jest dopiero przejrzenie się w lustrze i zauważenie powiększającego się bezwłosego obszaru nad czołem. W zdecydowanej większości przypadków zakola częściej dotyczą mężczyzn niż kobiet – chociaż pojawiają się u obydwu płci. Specjaliści twierdzą, że odpowiedzialny jest za to tzw. gen łysienia. Dziedziczą go głównie mężczyźni po swoich ojcach. Z badań bowiem wynika, że łysienie o charakterze rodzinnym odnotowuje się mniej więcej w 2/3 wszystkich przypadków. Jego pierwszymi objawami są właśnie zakola w części skroniowo – czołowej. Niekiedy pojawia się również tonsura czyli okrągłe bezwłose miejsce na samym czubku głowy. Z czasem zarówno zakola, jak i tonsura zaczynają się powiększać, aż w końcu dochodzi do ich połączenia – wtedy jest już praktycznie łysa cała głowa, a resztki włosów zostają jedynie po bokach czaszki.
-
Utrata włosów (następstwa psychiczne)
- Dodano:
- 2009-01-13
Człowiek to złożona jedność i całość bio – psycho – społeczna. Jakiekolwiek negatywne zmiany, w którymś z wymienionych obszarów, niemalże natychmiast odbijają się niekorzystnie w pozostałych sferach życia człowieka. Tak więc dobra lub też zła opinia o swoim zdrowiu fizycznym, o własnym samopoczuciu psychicznym lub naszych relacjach z innymi ludźmi, prawie natychmiast wywiera określony wpływ na nasze funkcjonowanie biologiczne, psychiczne i społeczne.
-
Przyczyny wypadania włosów
- Dodano:
- 2008-12-01
W odróżnieniu do czasów minionych, włosy nie spełniają obecnie żadnej ważnej dla życia funkcji. Mimo to wpływają w sposób istotny na nasz wygląd i mają duże znaczenie dla wielu osób. Nie wszyscy jednak wiedzą, że każdy włos pozostaje na głowie przez około 7 lat. Faza jego wzrostu trwa 2 - 6 lat, następnie wchodzi on w fazę przejściową, po której następuje stan spoczynku, trwający 3 - 4 miesiące. Efektem tego jest wypadnie włosów. Objawami, wskazującymi na początek wypadania włosów, może być wzmożone tworzenie się łupieżu oraz bardzo tłusta i swędząca skóra głowy. Łupież jest najczęściej problemem kosmetycznym, za którym może się jednak kryć łuszczyca, wyprysk lub grzybica. W tej dolegliwości pomagają specjalne szampony przeciwłupieżowe. Od około 25. roku życia włosy stają się cieńsze oraz wypada ich więcej niż wyrasta nowych.
-
Łysienia z towarzyszącym stanem zapalnym
- Dodano:
- 2008-11-22
Istnieje wiele czynników, których stany zapalne mogą powodować łysienie.
-
Łamliwe włosy
- Dodano:
- 2008-11-14
Nasze włosy stają się łamliwe w kilku sytuacjach ? przede wszystkim jest to związane z ich złą pielęgnacją. Warto też pamiętać, że łamliwość może być objawem grzybicy i to często tej o charakterze zakaźnym.
-
Łysienie telogenowe w fazie spoczynku
- Dodano:
- 2008-11-13
Stan telogenowy oznacza fazę spoczynku w cyklu wzrostu włosa. Około 10% włosów jednocześnie znajduje się w tej fazie. Utrata włosów ma miejsce, gdy większa liczba włosów wchodzi w ten stan i w następstwie wypada więcej niż 100 włosów dziennie.
-
Chemioterapia a włosy
- Dodano:
- 2008-11-10
Cytostatyki, czyli leki nazywane popularnie chemią (stąd nazwa leczenia chemioterapia), to obecnie wiele bardzo różnych medykamentów, których działanie na organizm jest ogromnie zróżnicowane.
-
Oznaki i symptomy wypadania włosów
- Dodano:
- 2008-11-03
Wypadanie włosów jest bardzo powszechnym problemem. Podczas gdy każdy z nas doświadcza utraty pewnej ilości włosów każdego dnia, inni tracą ich znacznie więcej. Uważa się, że przeciętna osoba traci do 100 włosów dziennie. Jeśli dzielisz z kimś mieszkanie, to daje ci to możliwość oszacowania ilości gubionych włosów przez przeciętną osobę dzięki obserwowaniu ilości włosów pozostawionych w wannie. Symptomy związane z utratą włosów mogą w rzeczywistości naprawdę pomóc w określeniu, czy ilość traconych włosów jest naturalna, też czy wymaga konsultacji lekarskiej w celu określenia przyczyny problemu. Poniżej znajdują się symptomy, które są utożsamiane z wypadaniem włosów.
-
Współczesne problemy związane z włosami i skórą głowy
- Dodano:
- 2008-11-03
W większości problemów związanych z włosami, znacznie ważniejszą rolę odgrywają środki podawane wewnętrznie niż te stosowane zewnętrznie. W ostatnich latach włosów oraz skóra głowy stały się obiektem wielu dolegliwości. Istnieje wiele problemów, które mogą być utożsamiane z włosami bądź skórą głowy.
-
Wypadanie włosów po chemioterapii
- Dodano:
- 2008-10-30
Problem ten pojawia się podczas leczenia niektórymi cytostatykami. Włosy mogą ulec przerzedzeniu lub całkowitemu wypadnięciu. Może to wystąpić stopniowo lub nagle i dotyczyć wszystkich włosów całego ciała. W przeszłości aby zmniejszyć utratę włosów na głowie stosowano opaski uciskowe lub ochładzanie skóry głowy lodem, podczas podawania leku. Obecnie nie stosuje się tych metod, ponieważ dawały one powikłania.
-
Wypadanie włosów u mężczyzn
- Dodano:
- 2008-10-17
Piękne i bujne włosy są powszechnie uznawane za ważny atrybut witalności, zdrowia i urody. Dlatego ich utrata bywa bolesna i często mocno przeżywana. Nadmierne wypadanie włosów (powyżej 100 włosów dziennie) określane jest łysieniem. Może spotkać każdego: dzieci, mężczyzn i kobiety.
-
Patologiczna trichotillomania, dermatillomania oraz obgryzanie paznokci
- Dodano:
- 2008-10-13
Patologiczna trichotillomania, dermatillomania oraz obgryzanie paznokci są powtarzalnymi, celowo wykonywanymi zachowaniami, powodującymi zauważalne utraty włosów bądź znaczne fizyczne zniszczenia skóry, skutkującymi klinicznie znacznym bólem bądź upośledzeniem funkcji. Do dnia dzisiejszego patologiczna trichotillomania, dermatillomania oraz obgryzanie paznokci zostały dosyć skromnie opisane w literaturze psychiatrycznej, mimo iż są to zachowania szeroko rozpowszechnione.
-
Rozpoznanie różnicowe utraty włosów u dzieci
- Dodano:
- 2008-10-13
Utratę włosów w dzieciństwie charakteryzuje szerokie rozpoznanie różnicowe i często stanowi nie lada wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne dla dermatologa bądź pediatry. Właściwa klasyfikacja choroby włosów, w szczególności w przypadkach w których mamy do czynienia z syndromami genetycznymi.
-
Miejscowa utrata włosów
- Dodano:
- 2008-10-09
Łysienie jest to utrata bądź brak włosów, zazwyczaj na czubku głowy. Może także pojawić się na innych częściach ciała, gdzie włosy normalnie występują. Łysienie stanowi zwykle część procesu starzenia się. Niektóre choroby oraz leki mogą również powodować łysienie.
-
Łysienie o podłożu hormonalnym
- Dodano:
- 2008-10-01
Testosteron przekształca się w DHT pod wpływem enzymu o nazwie 5-alfa reduktaza, występującego w gruczołach łojowych sąsiadujących z mieszkami włosowymi. Współcześni badacze są zdania, że za procesy łysienia nie odpowiada ilość krążącego we krwi testosteronu, lecz poziom DHT wiążącego się z receptorami w mieszkach włosowych na skórze głowy. DHT zwęża mieszki włosowe, uniemożliwiając prawidłowy wzrost włosa.
Polecane filmy
Gorące tematy
-
Konkurs #PorannyLew
- Lisap Milano sculture sleek spray
- Fox Life Booster - terapia Ozonowa dla włosów
- Targi fryzjerskie Hair Forum Poland 2014
- Jesienna stylizacja włosów
- Przegląd kosmetyków do włosów na deszczowe dni
- Cichopek obcięła włosy
- Botoks dla włosów Botugen od marki Fanola
Komentarze
- 2012-02-23 - Ja od dawna strzygę się w Rerusso na Chrobrego. Pan Bartek to wg mnie najlepszy fryzjer w ZG. No i m
- 2012-03-14 - Polecam Izę:-) u mnie bylo na krotko, ale tak fajnie jak nigdy wczesniej. Bardzo mi sie podoba nowa
- 2012-02-04 - Troszke glupoty pisza w tym artykule w pelni podkreslam ze pelen odrost pierwotnego naturalnego krzt
- 2012-02-04 - Tylko nie Syoss
- 2012-03-01 - Polecam pana doktora. To świetny specjalista. Ja miałam to szczęście, że udało mi się zapisać do pan
Ogłoszenia
Porady
Eksperci radzą
-
Iwona
SkalskaCzym powinnam rozjaśnić włosy?
Mam włosy w kolorze ciemnego blondu, a chciałabym je rozjaśnić do jasnego. Czy powinnam w tym celu użyć farby Revlonissimo Super Blondes?
-
Agnieszka
ObstawskaFarbowanie czy rozjaśnianie - co jest mniej szkodliwe dla włosów
Od dłuższego czasu systematycznie robię na włosach pasemka dwu kolorowe: ciemny blond i platynowy blond (w zakładzie fryzjerskim). Muszę powtarzać kol...
-
Beata
MiaraGrubość i gęstość włosów a stan zdrowia
Czasami bywa tak, że po jednym spojrzeniu na osobę wiemy, co jej dolega. Czy stan zdrowia można wyczytać na podstawie grubości i gęstości włosów?...