Jesteś tutaj:

Warkocz


(1) Układ trzech lub więcej pasm.
(2) Przeplatać pasma włosów. Splot trzech lub więcej pasm w celu otrzymania warkocza. Wyróżniamy: zamknięte warkocze, które splecione są bardzo ciasno Wśród nich:

Warkocz z pięciu Włosy podzielone na pięć pasm, trzy w prawej, dwa w lewej ręce. Zewnętrzne pasmo z prawej dłoni przeplatane jest nad i pod innym pasmem.

Warkocz z sześciu
Po trzy pasma w każdej dłoni. Pasmo z prawej dłoni przepleść nad dwoma pozostałymi, pasmo z lewej dłoni pod dwoma pasmami. Uważne wykonanie całej procedury da efekt pięknego warkocza.

Warkocz z siedmiu
Po prawej stronie nad dwoma i pod jednym, po lewej tak samo, w innym przypadku – pod i nad jednym pasmem naprzemiennie z każdej strony. Tak samo postępujemy przy warkoczu z dziewięciu.

Pozostałe
występujące rodzaje warkoczy to warkocz grecki podwójny (przeplatamy nad i pod dwoma pasmami z każdej strony), grecki środek (po jednym paśmie), grecki (z dziewięciu pasm – pasma zewnętrzne przekłada się do środka ponad pozostałymi), kaukaski ( z jedenastu pasm), szwajcarski (z piętnastu pasm), rosyjski, tyrolski, wiktoriański.

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U V W Y Z Ź ŻNajczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Elektryzowanie włosów Włosy Liszaj mieszkowaty Cięcie stożkowe