Sposób na Łysienie i rzadkie włosy. Wygraj walkę z łysieniem! Włosy już nigdy nie będą Twoim zmartwieniem. Klinika Handsome Men i problem z głowy. Przedłużanie włosów.

Uwaga! Klinika Handsome Men nie przeprowadza zabiegów transplantacji włosów, natomiast zagęszcza włosy po przeszczepach!

Zobacz przykłady zdjęć poniżej
Jednym ze sposobów leczenia następstw łysienia jest transplantacja włosów. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą specjalnej wiertarki wycina się dziurki w miejscach skóry pozbawionej włosów, a następnie dokonuje się tam implantacji maleńkich przeszczepów "tzw. mikrograftów", które zawierają 1-2 korzenie włosowe. Włosy do implantów pozyskuje się w wyniku wycięcia skalpelem pasemka owłosionej skóry z tylnej części głowy pacjenta, odpornej na łysienie androgenne. Powstałe rany zaszywa się, a blizny pozostają ukryte pod włosami. Takie zabiegi rzadko jednak prowadzą do zadowalających efektów estetycznych.
Pomijając bolesność po zabiegu i niebezpieczeństwo infekcji, jakie wiąże się z każdą ingerencją chirurgiczną, należy zwrócić uwagę na możliwe komplikacje, spowodowane nieumiejętnym wykonaniem operacji:

1. Często zdarza się, że kierunek nachylenia wiertła nie jest prawidłowy, a od niego właśnie zależy późniejszy kierunek wzrostu włosa. Ponadto wiercenie otworów w skórze może naruszyć sąsiednie korzenie włosowe. Ustawianie włosów równiutko obok siebie prowadzi do nienaturalnych efektów (tzw. głowa lalki), a zwiększanie ilości korzeni włosowych w pojedynczym implancie nadaje późniejszej fryzurze szczotkowaty wygląd.

2. Zbyt gęste osadzanie przeszczepów może spowodować niedokrwienie, w wyniku którego implanty nie wrosną w skórę głowy. Prowadzi to także do trudności z wygojeniem się poszczególnych ranek i sprzyja powstawaniu dużych, widocznych blizn. Oprócz tego blizny powstałe z tyłu głowy uniemożliwiają krótkie podstrzyżenie włosów.

3. Dla otrzymania odpowiedniego efektu wymagane jest przeszczepienie kilkuset, a czasem i więcej korzeni włosowych. Nie zawsze jednak pacjent dysponuje odpowiednio gęstą fryzurą do pobrania tylu implantów.

4. Często takie megasesje, w trakcie których przeszczepia się nawet do 3000 transplantatów, nie przyjmują się w całości, a na skórze powstają jasne, bezwłose plamy oraz blizny. Należy również pamiętać, że łysienie stanowi pewien stały proces, a przeszczepione włosy rosną nawet wtedy, gdy pozostałe już do końca wypadną. W takiej sytuacji rezultat końcowy może być bardzo niekorzystny i pojawi się potrzeba późniejszego zagęszczenia włosów.


Takie zagęszczenie możliwe jest dzięki zastosowaniu metody Implant Micro Derme 2 Gen, stosowanej w Klinice Handsome Men.

Przed zabiegiem Po zabiegu Przed zabiegiem Po zabiegu
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI Masz pytania? Chcesz umówić konkretny termin konsultacji lub zabiegu?