Jesteś tutaj:

Domowy szampon do pielęgnacji włosów ciemnych

Jeśli jesteśmy zmęczone obecnością sztucznych dodatków we wszystkich przemysłowych kosmetykach, spróbujmy w zaciszu własnego domu stworzyć preparaty do pielęgnacji naszych włosów.

Dobrym pomysłem na początek jest własnoręczne wykonanie szamponu. Jego wykonanie nie jest trudne, a potrzebne składniki dostaniemy w aptece lub sklepie zielarskim.

Przygotuj:
- mydlnicę lekarską (4 łyżki suszu)
- liście pokrzywy (2 łyżki suszu)

Aby przygotować wywar, wymieszane zioła gotuj w pół litrze wody. Najlepiej użyć do tego wody destylowanej lub oczyszczonej albo mineralnej (niskomineralizowanej) gdyż woda płynąca w kranach zawiera substancje dezynfekujące, które mogą podrażniać skórę a nawet stać się przyczyną alergii czy wystąpienia łupieżu. Wywar gotuj na małym ogniu przez pół godziny.

Po tym czasie przecedź przez gęste płótno i pozostaw do ostygnięcia. W razie potrzeby, myj włosy tak przygotowanym preparatem. Dodatek pokrzywy sprawi, że pogłębi się ciemny odcień, nasze kosmyki odzyskają także blask i zdrowy wygląd. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że składniki tego szamponu nie będą uczulać wrażliwej skóry. Szampon nadaję się również do codziennego mycia włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Regeneracja włosów Cieniowanie włosów Gorączka okopowa Kok ślubny Mieszki włosowe