Jesteś tutaj:

Domowy szampon do pielęgnacji jasnych włosów


Chociaż półki w sklepach czy aptekach uginają się pod ciężarem wszelkiego rodzaju szamponów do pielęgnacji jasnych włosów coraz częściej widzimy jak pogarsza się ich jakość ze względu chociażby na fakt, że producenci dodają do nich całą masę poprawiaczy czy konserwantów. Zastrzeżenia budzi też ich konsystencja. W efekcie użycia takiego szamponu coraz częściej istnieje ryzyko, że nabawimy się podrażnienia skóry głowy co w konsekwencji może się stać przyczyną powstania łupieżu ale też swędzenia. Wydaje się, że najlepszą metoda będzie samodzielne przygotowanie szamponu. Jest to po pierwsze metoda, która jest tania. Po drugie doskonale wiemy co taki szampon zawiera gdyż same go przygotowujemy. No i po trzecie: mamy gwarancję, że będzie działał skutecznie i bez niechcianych skutków. 

Szampon I
Do przygotowania szamponu będziemy potrzebować:
- 4 łyżki mydlnicy lekarskiej
-2 łyżki rumianku i czysta wody destylowanej.

Mieszankę ziołową zalewamy pół litra wody destylowanej i w metalowym garnku gotujemy przez mniej więcej około pół godziny. Tak przyrządzony wywar odcedź i pozostaw do ostygnięcia. Po tym czasie przelej do butelki i koniecznie przechowuj w chłodnym miejscu. Postaraj się zużyć w przeciągu tygodnia, gdyż po dłuższym czasie może pojawić się zmętnienie. Szampon nakładaj na zwilżone włosy i dokładnie spłukuj. Zastosowana łagodna mieszanka nadaje się do codziennego stosowania, a zawartość rumianku sprawi, że nasze jasne włosy zyskają niebanalne, złociste refleksy.

Szampon II
Innym godnym uwagi szamponem jest szampon rumiankowy. Jest to ekologiczny szampon do włosów blond, stworzony na bazie suszonego korzenia mydlnicy lekarskiej i rumianku. Ten szampon domowej roboty delikatnie myje i pielęgnuje jasne włosy.

Potrzebne składniki:
- 1 i 1/2 łyżki pokruszonego suszonego korzenia mydlnicy lekarskiej
- 4 torebek rumianku
- 1/2 łyżki gliceryny
- 300 ml wody destylowanej.

Wodę destylowaną doprowadzamy do wrzenia i dodajemy mydlnicę lekarską. Gotujemy na małym ogniu przez mniej więcej 20 minut. Zdejmujemy ją z ognia i dodajemy rumianek. Parzymy przez 10 minut i pozostawiamy do ostygnięcia. Po schłodzeniu łączymy płyn z gliceryną i dokładnie mieszamy. Odstawiamy odwar do ostygnięcia, a następnie odcedzamy go i przelewamy do plastikowej butelki. Jeżeli będziemy szampon przechowywać w lodówce, możemy go używać przez tydzień.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Łysienie plackowate Pasemka Hormony Łysienie u dorosłych