Jesteś tutaj:

Domowe sposoby na utrwalenie fryzury

Swobodnie układające się włosy, które nie wymagają szczególnej stylizacji, by naturalnie wyglądać ładnie i lśniąco to marzenie wielu kobiet. Sposobów na niesforne kosmyki jest naprawdę całe mnóstwo, i nie chodzi tutaj wyłącznie o drogie kosmetyczne preparaty czy też różnego rodzaju urządzenia (typu prostownice) wspomagające ładne układanie się włosów. Całe mnóstwo własnoręcznie przyrządzonych preparatów przynieść może o wiele lepsze efekty – nie będzie sztucznie sklejać włosów i sprawiać, że będą nienaturalnie sztywne. Poniżej zaprezentowane zostały najbardziej sprawdzone sposoby, które skutecznie pomogą ci w domowej stylizacji włosów i być może okażą się lepsze niż obiecujące lakiery do włosów.

Kilka sposobów na niesforne kosmyki:

1. Sposób pierwszy - domowy płyn do układania włosów:

Składniki:
- jedna szklanka podgrzanej wody,
- jedna łyżeczka soku z cytryny;
- jedna łyżeczka miodu;

Sposób przyrządzenia:
Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj. Następnie rozprowadź po wcześniej umytych i wysuszonych włosach. Teraz już możesz je swobodnie układać.

2. Sposób drugi – białkowy płyn na utrwalenie fryzury:

Składniki:
- jedno białko

Sposób przyrządzenia:
Białko wymieszaj łyżeczką – nie ubijaj! Następnie nałóż je na już umyte, ale nie wysuszone, włosy. Nie susz kosmyków suszarką, w zamian za to pozwól im naturalnie wyschnąć.

3. Trzeci sposób – woda z cukrem:

Składniki:
- pół szklanki gorącej wody;
- 2 łyżeczki cukru;

Sposób przyrządzenia:
Rozpuść cukier w wodzie. Mieszankę rozprowadź na umytych wcześniej włosach. Teraz możesz już ułożyć fryzurę i cieszyć się jej długotrwałym utrwaleniem.

4. Czwarty sposób – płyn z cytryny:

Składniki:
- jedna cytryna;

Sposób przyrządzenia:
Wyciśnij sok z cytryny. Odcedź i polej nim włosy. Gotowe!

Sok z cytryny to idealny wybór szczególnie w przypadku osób mających problemy z włosami przetłuszczającymi się. Sposób ten idealnie nadaje się także dla wszystkich tych, którzy mają jasne włosy. Niekoniecznie jest dobry dla tych, którzy mają farbowane włosy.

5. Piąty sposób – piwny płyn do układania fryzury:

Składniki:
-pół butelki jasnego piwa (jeśli masz długie włosy potrzebna ci będzie cała butelka);

Sposób przygotowania:
Dokładnie umyj włosy, następnie polej je piwem i dokładnie wmasuj je w skórę głowy. Na koniec wysusz kosmyki.

Jest to sposób, który idealnie nadaje się do usztywnienia nawet najbardziej niesfornych włosów oraz nadania im ładnego połysku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Wzrost włosów Suszenie włosów Trwała kwaśna Naskórek włosa