Jesteś tutaj:

Domowe receptury na rozjaśniacz do włosów z rumianku i lipy

Potrafimy wydawać zatrważające kwoty pieniędzy na kosmetyki do pielęgnacji włosów i ciągłe wizyty u fryzjera. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele kosmetyków i stylizacji z powodzeniem możemy stworzyć w zaciszu własnego domu. Wystarczą chęci, odpowiednia wiedza i produkty potrzebne do wykonania domowych kosmetyków i nieskomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Istnieje wiele niezwykle prostych w wykonaniu receptur na domowe rozjaśnianie włosów. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że najczęściej są one przeznaczone do włosów, które naturalnie mają dość jasny odcień, a dana osoba pragnie jedynie dodatkowo je rozjaśnić lub nadać fryzurze złociste refleksy. Przykładem produktów, które doskonale rozjaśnią Twoje włosy jest rumianek oraz lipa. Oto przykładowe przepisy na rozjaśniające płukanki na bazie tych produktów.

Domowe rozjaśniacze do włosów

Rumiankowy rozjaśniacz do włosów

Do wykonania tej płukanki do włosów będziesz potrzebowała:
- garść suszonego rumianku rzymskiego
- wrzątek
- miseczka

Rumianek jest doskonałym preparatem, który ma działanie antyseptyczne i łagodzące różnego rodzaju zmiany skórne. Warto jednakże podkreślić, że nie są to jedyne właściwości tego produktu. Rumianek świetnie rozjaśnia włosy i nadaje im naturalny, złocisty kolor. Jeżeli Twoje włosy są naturalnie dość jasne, a Ty chcesz je rozjaśnić i nadać i zdrowy blask, powinnaś z pewnością przekonać się do tej płukanki. Nie jest ona trudna w przyrządzeniu. Do miseczki wsyp garść rumianku i zalej wrzątkiem. Miksturę pozostaw do zaparzenia pod przykryciem. Po upływie 10- 15 minut, odcedź fusy od naparu przy pomocy gazy lub sitka. Powstałym płynem powinnaś płukać swoje włosy po każdym myciu przez okres co najmniej dwóch tygodni. Po tym czasie bez wątpienia zauważysz różnicę w kolorze swoich włosów.

Rozjaśniacz do włosów z lipy

Do wykonania rozjaśniacza z lipy będziesz potrzebowała:
- garść kwiatostanu lipy
- wrzątek
- niewielki rondelek

Płukanka z kwiatostanu lipy to kolejny z wielu preparatów, które oszałamiająco rozjaśnią i upiększą Twoją fryzurę. Wiele osób zna wyłącznie lipę pod postacią herbatki, jednak niewiele Pań zdaje sobie sprawę z faktu, iż lipę z powodzeniem można wykorzystać w domowej, naturalnej kosmetyce- tym bardziej, że tego typu drzew jest niezwykle wiele w Polsce i nie powinnaś mieć najmniejszego problemu z zebraniem kwiatostanu lipy. Sama receptura nie nastręczy Ci żadnych problemów. Do rondelka wsyp garść kwiatostanu lipy, a następnie zalej wrzątkiem. Napar zaparzaj przez kilkanaście minut, a na koniec odcedź fusy od płynu. Tak przygotowaną mieszanką możesz płukać swoje włosy. Co ciekawe, rozjaśniacz na bazie lipy będzie doskonałym rozwiązaniem dla Pań, które mają naturalnie dość suche włosy. Wynika to z faktu, iż w lipie zawarte są tak zwane związki śluzowe, które zwiększają przepuszczalność substancji czynnych do organizmu człowieka.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Fryzury Peruki