Jesteś tutaj:

Domowe sposoby na mocne włosy

Kruche, bardzo delikatne włosy z dużą skłonnością do wypadania to coraz częściej nie tylko problem mężczyzn. Drogeryjne odżywki obciążające włosy a wcale (lub w niewielkim stopniu) je regenerujące to niekoniecznie dobry pomysł na niesienie ratunku „zmęczonym” puklom, których na twojej głowie wciąż mniej i mniej… Istnieje wiele sposobów na mocne i piękne włosy. Jednym z nich są na przykład lekarskie szampony, które można zakupić w aptekach, zazwyczaj nie jest to tani interes, czasem przynosi oczekiwane skutki, czasem nie – wszystko w zależności od osoby, która stosuje tego typu preparaty. Jeśli na twoim grzebieniu pojawia się coraz więcej włosów albo wystarczy delikatne przeczesanie ich palcami, by kilka włosów (nie końcówek!) pozostało w twoich rękach, to znak, że najwyższy czas na spieszenie z ratunkiem. Od zawsze mówi się, że najlepsze w takich momentach są domowe, babcine metody, przyrządzane w kuchni mikstury, które później nakłada się na głowę – nie sposób się z tym nie zgodzić. Istnieje oczywiście podstawowy warunek – oprócz dobrego przepisu na maseczkę wzmacniającą włosy, należy jeszcze być systematycznym – jedno nałożenie mikstury na pewno nikomu nie pomoże.

Przepisy na mikstury na wzmocnienie włosów, pozbycie się wypadających włosów:

1. Wywar z korzenia pokrzywy

Składniki:
-woda,
-garść korzeni pokrzywy

Sposób przyrządzenia:
Oczyszczone korzenie włóż do wody i zagotuj. Całość wystudź i nałóż na włosy. Głowę owiń ręcznikiem bądź folią. Pozostaw na około godzinę. Po tym czasie umyj włosy szamponem.

Tego typu mikstura stosowana od czasu do czasu skutecznie wzmocni włosy i pozbawi cię problemu wypadających włosów.

2. Płukanka piwna

Składniki:
- szklanka piwa

Sposób przyrządzenia:
Odlej ¾ szklanki piwa i wetrzyj ją we włosy. Całość pozostaw na dziesięć minut, następnie spłucz. Teraz wetrzyj pozostałą część piwa, następnie spłucz i dokładnie umyj włosy szamponem.

3. Maseczka piwna

Składniki:
- 1 jajko;
- ¼ szklanki piwa

Sposób przyrządzenia:
Jajko dokładnie wymieszaj z piwem, tak, by powstała połączona konsystencja. Całość nałóż na wcześniej umyte włosy. Pozostaw na głowie przez około 15 minut, następnie dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem.

4. Maseczka jajeczna

Składniki:
- 1 jajko

Sposób przyrządzenia:
Oddziel białko od żółtka. Ubij białko na gęsta pianę. Dodaj żółtko. Mieszankę rozprowadź na zwilżonych włosach. Owiń głowę ręcznikiem lub folią. Całość pozostaw na około 20 minut a następnie spłucz i dokładnie umyj włosy szamponem.

Tego typu mikstury możesz stosować nawet, jeśli nie masz problemu z wypadającymi włosami – zawsze przyda się przecież odrobina wzmocnienia.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Łuska włosa Powieki