Jesteś tutaj:

Domowy sposób na nawilżenie suchych włosów

Suche włosy mają tendencję do "puszenia się", są trudne do ułożenia, brakuje im objętości. Często tego typu włosom towarzyszy także wrażliwa skóra głowy, co dodatkowo utrudnia właściwą pielęgnację i staje się przyczyną dyskomfortu. Dobrze jest nawilżać włosy i skórę olejami dostępnymi w sklepach zielarskich lub ze zdrową żywnością. Poleca się głównie olej rycynowy, olej jojoba czy olej z avocado. Wystarczy na dwadzieścia minut przed planowanym myciem włosów nałożyć odrobinę oleju na skórę głowy (delikatnie wetrzeć) i włosy na całej długości, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek przesuszonych pasm.

Aby poprawić konsystencję i ułatwić sobie nakładanie kosmetyku, warto w miseczce rozrobić olej z żółtkiem jaja. Składnik ten, nie tylko poprawia rozsmarowywalność, ale także wykazuje działanie nawilżające. Po nałożeniu maseczki, warto owinąć głowę ręcznikiem lub folią. Wytworzone ciepło ułatwi wchłanianie składników odżywczych i przyspieszy wystąpienie pozytywnych efektów zabiegu.

Wyżej opisany zabieg starajmy się przeprowadzać raz w tygodniu, a w przypadku wyjątkowo suchych włosów – przed każdym myciem. Pamiętajmy, aby do mycia suchych włosów używać specjalnych łagodnych szamponów o działaniu nawilżającym – to przyspieszy poprawę kondycji czupryny.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Gęste włosy Cieniowanie włosów Biotyna Farbowanie włosów Higiena