Jesteś tutaj:

Miód na twoje włosy – o zastosowaniu miodu, jako kosmetyku

Walcząc z suchymi włosami, które nie pozwalają się ułożyć, łatwo się elektryzują i puszą, a żadne kosmetyki z drogerii nie są w stanie zwalczyć naszego problemu, spróbujmy zastosować miód.
Możemy go użyć na wiele sposobów – albo dodać go do stosowanych przez nas kosmetyków nawilżających – na przykład maseczek. Dodajmy płaską łyżeczkę miodu o płynnej konsystencji do nawilżającego kosmetyku i nałóżmy na włosy. Aby zwiększyć wchłanianie składników odżywczych, zawińmy włosy w ręcznik i nałóżmy folię – ciepło ułatwi wnikanie nawilżających związków. Po upływie czasu podanego przez producenta, zmyjmy kosmetyk. Nie musimy obawiać się, że miód poskleja włosy i sprawi, że będą one cięższe – bez problemu daje się spłukać zwykłą wodą.
Innym sposobem na użycie miodu w kosmetyce jest przygotowanie płukanki z miodu. Łyżkę miodu rozpuszczamy w litrze wody (najlepiej destylowanej – woda z kranu zawiera składniki odkażające i może być przyczyną dodatkowego wysuszenia) i tak przygotowaną płukankę nalewamy na włosy. Zabieg ten, starajmy się powtarzać po każdorazowym myciu włosów – wówczas kuracja będzie najskuteczniejsza. Starajmy się po zabiegu pozwolić włosom naturalnie wyschnąć – gorące powietrze z suszarki może dodatkowo niszczyć włosy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Przedłużanie włosów Tekstura włosów Fryzury Cebulka włosa Kok ślubny