Jesteś tutaj:

Zastosowanie alkoholu w domowych sposobach pielęgnacji włosów

Zwykle nie zwraca się większej uwagi na właściwości regenerujące i lecznicze niektórych alkoholi w pielęgnacji włosów. Należy jednak podkreślić, że choć spożywanie alkoholu może nam zaszkodzić, to jednak stosowanie go w domowych kosmetykach do włosów jest nieuniknione ze względu na jego doskonałe właściwości. Istnieje wiele mikstur do stworzenia których potrzebna jest chociażby obecność piwa, wódki, czy też rumu. Alkohol sprawi, że Twoje włosy będą miękkie, lśniące i odżywione. Niektóre maseczki z alkoholem mogą mieć także pozytywny wpływ na przyspieszenie porostu włosów. Warto więc zapoznać się z kilkoma domowymi recepturami i wprowadzić je do codziennego kanonu rutynowych czynności pielęgnacyjnych.

Alkohol w domowych maseczkach

Maseczka z piwa
Do wykonania maseczki będziesz potrzebowała:
- ¼ szklanki jasnego piwa
- żółtko jajka
- miseczkę
Aby stworzyć tę wspaniałą maseczkę, wystarczy, że zmieszasz piwo z żółtkiem jajka a powstała papkę nałożyć na całość włosów. Miksturę powinnaś trzymać przez około 20 minut na głowie, a następnie spłukać letnią wodą z dodatkiem delikatnego szamponu. Aby wzmocnić efekt działania maseczki, możesz po nałożeniu receptury, wmasowywać ją w skórę głowy przez kilka minut. Takie działanie bez wątpienia wpłynie na lepsze przyswajanie składników odżywczych w cebulki włosów i sprawi, że Twoje włosy będą rosły w szybszym tempie. Przepis stosuj raz w tygodniu, dzięki czemu już po miesiącu zauważysz znaczną poprawę wyglądu Twojej fryzury.

Maseczka z jajka, rumu i piwa
Do wykonania tej maseczki będziesz potrzebowała:
- ½ szklanki ciemnego piwa
- łyżka rumu
- żółtko jajka

Stworzenie tej maseczki nie powinno Ci nastręczyć większych problemów. Wystarczy, że zmieszasz pół szklanki ciemnego piwa z rumem oraz żółtkiem jajka. Następnie stworzoną własnoręcznie recepturę, nałóż równomiernie na włosy. Miksturę pozostaw na nich przez około 20 minut, a następnie spłucz przy pomocy wody, do której uprzednio wyciśniesz sok z cytryny. Zadaniem tej maseczki jest zrewitalizowanie Twoich włosów zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki niej Twoje włosy będą nie tylko bardziej witalne, lecz także staną się gładkie i miękkie.

Maseczka z czerwonego wina
Do wykonania maseczki będziesz potrzebowała:
- sok z cytryny
- łyżka czerwonego wina
- 2 żółtka

Maseczka z dodatkiem czerwonego wina ma świetny wpływ na przetłuszczające się włosy. Jeżeli nie radzisz sobie z kondycją Twoich włosów, musisz przede wszystkim zacząć od właściwego zadbania o skórę głowy. W tym celu stwórz maseczkę z soku z całej cytryny, łyżka stołową czerwonego wina oraz dwóch żółtek jajka. Taką recepturę nakładaj na umyte włosy i zmyj po upływie około 20 minut. Najlepiej byś zabieg powtarzała regularnie, co najmniej raz w tygodniu.

Maseczka z piwa i łopianu
Do wykonania maseczki będziesz potrzebowała:
- pół szklanki piwa
- pół szklanki naparu z łopianu
- łyżeczka soku z cytryny
- witamina A

Maseczka piwno- łopianowa jest świetną kuracją dla włosów cierpiących na problemy z nadmiernym wydzielaniem łoju, a co za tym idzie włosów przetłuszczających się. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka nie trudnych w zdobyciu składników, by stworzyć świetną recepturę, która będzie odpowiedzią na Twoje problemy. Pół szklanki piwa zmieszaj z naparem z łopianu. Na koniec dodaj kilka kropel soku z cytryny oraz witaminę A. Tak stworzoną maseczkę nałóż na całość uprzednio umytych i wysuszonych włosów i spłucz po okresie około 30 minut.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Łysienie plackowate Struktura włosa Peruki Mieszki włosowe Gnidy