Jesteś tutaj:

Szybkość wzrastania włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

W jakim tempie rosną włosy?

Agnieszka:

Włosy u zdrowego człowieka rosną średnio od 1 cm do 1,5 cm na miesiąc. Ogólna liczba włosów wynosi około pięć milionów, a na samej głowie znajduje się ich około 100 tysięcy. Natomiast gęstość włosów wynosi od 40 do 800 na centymetr kwadratowy. Średnia żywotność naszego włosa to od 3 do 6 lat. Włos w przeciągu tego czasu wypada, a na jego miejsce wyrasta z mieszka włosowego nowy włos. Cykl wzrostu włosa obejmuje trzy charakterystyczne okresy:

Faza inwolucji mieszka włosowego,
Faza spoczynku,
Faza wzrostu.
Dopiero w ostatniej fazie rozpoczyna się wzrost włosa, który stopniowo wydłuża się do poziomu gruczołów łojowych, a następnie do powierzchni naskórka kończąc ponad jego powierzchnią. U zdrowego człowieka większość włosów znajduje się właśnie w fazie wzrostu. Czyli 85%, a jedynie 10% w fazie spoczynku. Natomiast czas trwania formy spoczynku jest bardzo zróżnicowany. Nie należy porównywać długości życia włosów u kobiet i u mężczyzn. Dlatego ponieważ u każdego człowieka długość życia włosa jest zupełnie inna, a co za tym idzie również długość włosa jaką możemy uzyskać będzie inna u każdego z nas. Maksymalna średnia długość włosów jaką możemy uzyskać to około 70 centymetrów. Oczywiście długość włosów u każdego z nas jest uwarunkowana naszymi predyspozycjami jak i również genami. Proces wzrostu włosów jest niezależny od nas. Nie mamy zbyt wielkiej możliwości by móc regulować tym procesem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Przedłużanie włosów Pielęgnacja włosów Kolor skóry Hormony