Jesteś tutaj:

Powolny wzrost włosów

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Moim problemem w ostatnim czasie jest to (choć pewnie zabrzmi to trochę dziwnie, że moje włosy przestały rosnąć. Nie chodzi o to, że się kruszą, a o to, że 2 miesiące temu farbowałam włosy a odrostu praktycznie nie mam. Jest to dla mnie dość dziwne zjawisko, ponieważ normalnie moje włosy rosły ok. 1 cm na miesiąc. Od kilku miesięcy zażywam kontracept - poza tym żadnych leków na stałe, badania podstawowe w normie. Bardzo proszę o pomoc.

Małgorzata:

Ludzkie włosy przechodzą przez fazy cyklu życia. Proces ten jest niezsynchronizowany , tzn. w jednym, momencie na głowie znajdują się włosy zarówno te które rosną jak i te które są w fazie wypadania. Przeciętnie włosy rosną ok. 1 cm na miesiąc, jednak tempo to uzależnione jest od wielu czynników.

Podstawową przyczyną spowolnienia ich wzrostu jest niedobór witamin, składników mineralnych oraz zbyt niskie nawodnienie organizmu. W celu uzupełnienia niedoboru składników aktywnych należy stosować zrównoważoną dietę, można wspomóc się suplementami diety, spożywać odpowiednią do wieku, płci i poziomu aktywności fizycznej ilość wody oraz stosować bezpośrednio z zewnątrz preparaty kosmetyczne.

Niejednokrotnie problem zahamowania wzrostu włosów wynika z słabego ukrwienia cebulek włosowych. Na rynku dostępne są preparaty wspomagające mikrokrążenie dzięki zawartych w nich substancjom aktywnym (m.in. wyciąg z kłączy tataraku, ekstrakt z papryki). Dzięki poprawie ukrwienia zarówno pozostałe składniki aktywne zawarte w danej kuracji jak i te dostarczane organizmowi od środka w formie zbilansowanej diety lepiej odżywią mieszek włosowy - organ odpowiedzialny za produkcję włosów i ich jakość. Dodatkowo stosując takie preparaty wmasowuje się je w skórę głowy, mechanicznie poprawiając mikrokrążenie.

W przypadku preparatów marki Seboradin, w zależności od typu włosów i skóry głowy oraz prawdopodobnego źródła problemu należy zastosować kurację wzmacniającą w formie ampułek, przez okres min. 3 miesięcy: Seboradin Ampułki Niger bądź Seboradin Forte Ampułki. Wzrost włosów, ich kondycja również uwarunkowane są stosowaniem leków, przede wszystkim o podłożu hormonalnym. W celu jednoznacznego potwierdzenia, czy stosowane preparaty doustne mają wpływ na stan włosów należy udać się do lekarza specjalisty oraz wykonać badania weryfikujące m. in. aktualny poziom hormonów w organizmie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Gęste włosy Łysienie kobiece Kształt głowy Diademy Ciąża