Jesteś tutaj:

Jak pielęgnować włosy mieszane?

  - Zobacz mój profil

Małgorzata Bajerska

Ekspert marki Seboradin

Chciałabym się dowiedzieć jak mogę pomóc moim włosom. Mam 20 lat. Od dłuższego czasu borykam się z meczącym problemem. Każda z nas chciałaby mieć piękne i długie włosy, które przecież są wizytówka każdej kobiety.

Mój kłopot polega na tym, że moje włosy przetłuszczają się u nasady (przez co myje je codziennie), a na końcach są bardzo przesuszone do tego stopnia, że w ogóle mi nie rosną, a jeśli rosną to minimalnie. Moje włosy na końcach są cienkie, końcówki się rozdwajają, nie rosną, łamią się, wyglądają na osłabione choć nie używam prostownicy ani nigdy ich nie farbowałam. Nie wiem już co robić.

Stosowałam różne szampony i odżywki, ale to nie pomogło. Jakiś rok temu miałam anemię, czy to miało tak duży wpływ na ich kondycję? Czy problem z włosami można jakoś rozwiązać lub choć trochę poprawić ich stan?

Małgorzata:

W dzisiejszych czasach włosy pełnią przede wszystkim funkcję upiększającą, głównie dla kobiet. Niestety jednak z każdej strony narażone są na uszkodzenia, osłabienie, co skutkuje ich słabą kondycją, widocznym osłabieniem.

Stan włosów jest odzwierciedleniem stanu całego organizmu. Bardzo często włosy są osłabione wskutek niedoboru witamin, pierwiastków. Nie tylko dla skóry, ale i właśnie dla stanu włosów niezbędna jest prawidłowa, zrównoważona dieta.

Biorąc pod uwagę zdrowotność włosów, niezbędne jest dostarczenie im przede wszystkim: witamin: A oraz E, witamin z grupy B, biotyny, aminokwasów, siarki, żelaza, cynku, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie można zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, gdyż niedobór wody sprawia, że włosy stają się suche i łamliwe.

Wśród włosów wyróżniamy cztery ich typy: skłonne do przetłuszczania, suche, normalne (zdrowe) oraz bardzo często spotykane tzw. mieszane. W przypadku włosów mieszanych skóra głowy nadmiernie się przetłuszcza, a same włosy zaś są przesuszone.

W przypadku wzmocnienia tego typu włosów bardzo istotny jest prawidłowy dobór preparatów pielęgnacyjnych. Szampon należy dobrać do stanu skóry głowy (w tym przypadku do włosów przetłuszczających się, słabych, skłonnych do wypadania), odżywkę lub balsam do włosów natomiast do stanu włosów ( suchych, zniszczonych, ze skłonnością do rozdwajania).

Przy włosach mieszanych szczególną uwagę należy zwrócić na aplikację odżywki czy maski tylko na same włosy, omijając skórę głowy, aby jej dodatkowo nie natłuszczać. Warto zastosować kurację wzmacniającą w formie ampułek, aby wzmocnić korzeń włosa, poprawić ukrwienie skóry głowy, dostarczyć włosom niezbędnych substancji odżywczych.

W przypadku włosów słabych, delikatnych warto wybrać kurację zawierającą w swoim składzie substancje aktywne pochodzenia naturalnego, głównie roślinnego, które silnie zadziałają na problem, ale nie spowodują obciążenia włosów ( m.in,. preparaty bogate w czarną rzodkiew, która z jednej strony zmniejsza nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, olej rycynowy, który pobudza porost włosów i zapobiega ich rozdwajaniu a także wyciąg z kłączy tataraku, który wzmacnia włosy pobudza ich wzrost poprzez poprawę mikrokrążenia w skórze głowy).

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Struktura włosów Biopsja Mieszki włosowe Fryzury