Jesteś tutaj:

Czy istnieje skuteczny sposób na porost włosów?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Przez ostatnie 2 lata moje włosy dużo przeszły. Mam proste włosy, ale umyśliłam sobie trwałą ondulację, chciałam mieć włosy falowane, a wyszły kręcone. Nie podobały mi się, więc po tygodniu zrobiłam drugi raz trwałą ondulację, tym razem na grubych wałkach, żeby włosy się trochę wyprostowały. Na głowie miałam siano! Włosy wywijały się we wszystkie strony, więc kupiłam prostownicę i zaczęłam je prostować. Prostowałam codziennie, przez ponad rok.

Miałam ciemne włosy, bo zawsze malowałam na brąz, ale że modny był rudy, postanowiłam, że tak właśnie się zafarbuję. Ponieważ miałam ciemne włosy, musiałam je rozjaśnić. Rozjaśniłam je raz, wyszły pomarańczowo-żółte, więc na drugi dzień jeszcze raz położyłam rozjaśniacz. Po 2 dniach zafarbowałam włosy na rudo. Farba z Joanny strasznie wysuszyła mi włosy, nie układały się, puszyły i sterczały we wszystkie strony. Znudził mi się ten kolor po kilku miesiącach, więc postanowiłam, że wrócę do brązu. W ciemnych włosach czuję się najlepiej i nie zamierzam już tyle kombinować, moje włosy bardzo na tym ucierpiały.

Dokładnie moim problemem jest to, że włosy NIE ROSNĄ! Końcówki podcinam co 3 miesiące, używam przeróżnych masek, odżywek, nic nie pomaga. Używałam olejku rycynowego, ampułek Radical, maski Biovax, piłam drożdże i nic! Włosy stoją w miejscu, czyli są cały czas do ramion. Dodam, że używam tylko kosmetyków profesjonalnych. Co jest z moimi włosami? Dlaczego nie rosną? Jest jakiś skuteczny sposób na porost włosów? Moje koleżanki prostują i suszą włosy codziennie od kilku lat, a włosy i tak rosną im jak szalone! Jeszcze 2 lata temu też miały włosy do ramion, a dziś prawie po pas, mimo codziennego prostowania! Moje niestety ciągle są tylko do ramion...

Agnieszka:

W czasie zmiany wyglądu twoich włosów, popełniłaś masę błędów. Zabiegi wykonywane były w zbyt małych odstępach czasowych. Włosy nie zdążyły "odpocząć" od poprzedniego. Trwała ondulacja wykonywana jedna na drugą, gwarantowała niepowodzenie. Następnie codzienne prostowanie, też wpłynęło negatywnie na obecny stan twoich włosów.

Po roku (gdy jeszcze trwała ondulacja nie zniknęła, ponieważ włosy jeszcze nie zdążyły w pełni odrosnąć) nałożyłaś rozjaśniacz dwukrotnie, co jest zabronione, jeśli włosy były poprzednio poddane zabiegowi trwałej. Wszystko wykonywane było amatorsko bez udziału fachowca, drogeryjnymi preparatami. Włosy przeszły sporo, dlatego tak wyglądają.

Często zdarza się, że po takich przeżyciach, włosy kruszą się na całej długości. "Na szczęście" twoje kosmyki kruszą się tylko na końcach, dlatego też nie widzisz jak rosną. Proponuję ograniczyć wszelkie zabiegi chemiczne. Ewentualnie, aby ukryć odrosty, proponuję wykonać koloryzację bez amoniaku oraz pamiętać o regeneracji. Sugeruję także pomyśleć nad ostrzyżeniem włosów na krótko.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Pielęgnacja włosów Cebulka włosa Ciąża Hirsutyzm