Jesteś tutaj:

Kosmetyki przeciwdziałające wypadaniu włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy istnieją kosmetyki przeciwdziałające wypadaniu włosów?

Agnieszka:

Obecnie na naszym rynku jest spory wybór kosmetyków zapobiegających wypadaniu włosów. Jedne z nich możemy zakupić w drogeriach na stoiskach kosmetycznych, drugie dostępne są w aptekach  natomiast jeszcze inne możemy zakupić w salonach fryzjerskich prowadzących odsprzedaż kosmetyków. Zjawisko utraty włosów jest zupełnie normalne. Dziennie możemy ich stracić nawet do 100. W przypadku kiedy ich utrata znacznie przekracza normę, a stan ten utrzymuje się od co najmniej dwóch lub trzech miesięcy wówczas mamy styczność z wypadaniem włosów stałym i należy podjąć wszelkie możliwe czynności powstrzymujące ten stan oraz zapobiegające dalszemu wypadaniu włosów. Pierwszym krokiem jaki powinno się podjąć w takiej sytuacji jest wizyta u dermatolog, który zbada nasza skórę głowy oraz stan naszych włosów. Jeżeli będzie konieczne to zaleci wykonanie dodatkowych badań dzięki, którym będzie mógł zdiagnozować przyczynę utraty włosów jednocześnie zalecając odpowiednią kurację zapobiegającą dalszej utracie włosów. najczęściej w takich przypadkach zalecane są środki do wcierania w skórę głowy oraz szampony zapobiegające wypadaniu włosów jednocześnie stymulujące ich ponowny wzrost. 

W przypadku kiedy utrata naszych włosów nie jest tak duża aczkolwiek dla nas znacząca polecam wypróbowanie produktów z profesjonalnej linii kosmetyków Kerastase Aminexil. Kosmetyki te działają podwójnie. Po pierwsze hamują proces wypadania włosów, a po drugie jest on odpowiedzialny za naturalny przyrost włosa. Do utraty włosów dochodzi wówczas gdy kolagen otaczający korzeń włosa stwardnieje. Wówczas włos, który został pozbawiony większości składników odżywczych odrasta, ale jest on coraz słabszy oraz cieńszy. W efekcie końcowym taki włos przestaje pewnym momencie odrastać i powstaje wówczas utrata włosów. Aminexil przeciwdziała twardnieniu kolagenu. Pochewka łączna odzyskuje elastyczność dzięki czemu włos może się mocno zakotwiczyć w skórze głowy i czerpać z niej elementy odżywcze. Badania w instytucie wykazały, że gęstość fryzury podczas stosowania Aminexil  zwiększa się nawet o pięć procent już po 6 tygodniach stosowania kuracji. Kurację tą można swobodnie stosować w domu. W skład całej serii Aminexil wchodzą szampon, aktywator 7 oraz ampułki, które należy wcierać i wmasowywać w skórę głowy.
Używając szamponu Aminexil zwanego kąpielą zapobiegającą wypadaniu włosów przygotowujemy skórę głowy do przyjęcia składników, które odpowiedzialne są zapobieganie wypadaniu włosów oraz za przywrócenie równowagi skóry głowy.  
Aktywator 7 przeznaczony jest do stosowania profilaktycznego oraz  ma podwójne działanie, wewnętrzne i zewnętrzne.

Działanie wewnętrzne, dzięki kompleksowi zawierającego witaminę B3 stymuluje odżywianie korzenia włosowego i pobudza aktywność komórek cebulki włosa. Działanie zewnętrzne przywraca równowagę skóry głowy i chroni jej zdrowie. Zawiera składniki aktywne o właściwościach oczyszczających i regulujących.

Ampułki Aminexil stosuje się na zmianę z aktywatorem 7. Jeżeli jednego dnia użyjemy aktywator wówczas nie stosujemy już ampułki. Ampułki najlepiej stosować co dwa lub trzy dni. Po aplikacji na skórę głowy produkt należy bardzo dokładnie wetrzeć i wmasować w skórę głowy, nie spłukiwać.
Łączne zastosowanie  wszystkich wymienionych kosmetyków z pewnością przywróci zachwianą gęstość włosów oraz poprawi ich wygląd. Jednak bardzo ważne jest, że dla osiągnięcia najlepszych efektów każdą kurację należy stosować nie krócej niż 3 miesiące. Jest to optymalny okres podczas, którego zachodzą pierwsze widoczne zmiany w stanie oraz kondycji naszych włosów. Krótsze zastosowanie jakiejkolwiek kuracji zapobiegającej wypadaniu włosów może nie przynieść oczekiwanych oraz zadawalających efektów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Łysienie mężczyzn Hormony Gnidy Łysienie u dorosłych