Jesteś tutaj:

Włosy zmęczone zabiegami fryzjerskimi

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jestem Amerykanką pochodzenia afrykańskiego. Od około 15 lat stosuję zabiegi chemicznej relaksacji włosów oraz ich łagodnej ondulacji. Od czasu do czasu moje włosy wydają się być zmęczone zabiegami fryzjerskimi. Nigdy nie suszę ich suszarką, nie używam środków koloryzujących, ani prostownic cieplnych. Ale ostatnio wybrałam się do nowego salonu fryzjerskiego. Loki się nie przyjęły. Włosy po zabiegu zostały zupełnie proste. Stylistka powiedziała, że to zapewne przez zmęczenie włosa ciągłymi zabiegami chemicznymi. Kilka dni temu zauważyłam, że zaczęły wypadać znacznie bardziej niż obserwowałam to wcześniej. Jestem bardzo zmartwiona i nie mam pojęcia jak to zatrzymać. Zastanawiam się, czy stylistka nie użyła przypadkiem płynu rozprostowującego o za dużej mocy. Ja zazwyczaj stosuję płyn o średniej mocy, ale ta stylistka o to nie zapytała, nie wiem więc, jakiego płynu użyła. Nie wiem też, czy odpowiednio go wypłukała. Kiedy nawijała włosy na wałki zauważyła resztki kremu na mojej głowie i musiała jeszcze raz spłukać to miejsce. Może to jest powodem łamania się włosów. Co mogę zrobić? Czy głębokie nawilżanie włosów może w jakiś sposób poprawić moją sytuację?

Agnieszka:

Wygląda na to, że twoje włosy faktycznie mają dość zabiegów chemicznych, Prosty fakt, że stylistka odkryła na twojej głowie produkt do relaksacji włosów w momencie, gdy włosy powinny być już umyte szamponem i zneutralizowane wskazuje jasno, że niewłaściwie wykonała pierwszą część procesu, zanim przeszła do jego drugiego etapu. Obawiam się też, że stylistka nie omówiła z tobą kilku ważnych kwestii przed przystąpieniem do zabiegu.
 
Jeśli produkt do relaksacji włosów nie zostanie w odpowiednim momencie odpowiednio usunięty i zneutralizowany, może spowodować  bardzo poważne uszkodzenie włosów oraz ich skłonność do łamania się i wypadania. Problem z udzieleniem rady w tej sytuacji polega na tym, że w sytuacji, kiedy włosy zostały poważnie uszkodzone jedyne co można jeszcze dla nich zrobić, to sprawić, by trzymały się jak najdłużej, do czasu, kiedy nie odrosną na tyle, by ich zniszczoną część można było obciąć.
 
Jednak bez obejrzenia twoich włosów osobiście nie mogę powiedzieć, jak poważne jest uszkodzenie twoich włosów. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem będzie udanie się do zaufanego zakładu fryzjerskiego, w którym doświadczony stylista oceni stan twoich włosów. W międzyczasie, odpowiednie nawilżanie i odżywianie włosów nigdy nie jest złym pomysłem.  
 
W oparciu o ocenę stanu twoich włosów oraz potwierdzenie, że faktycznie zostały one uszkodzone, możesz wystąpić do salonu, który wykonał w nieodpowiedni sposób zabieg, o zrekompensowanie Ci poniesionych strat.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Przedłużanie włosów Cieniowanie włosów Fryzura Biopsja Grzybica