Jesteś tutaj:

Domowe sposoby na słabe i łamliwe włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy są bardzo słabe z natury i często się łamią. Nie chcę używać żadnych środków kosmetycznych ani leczniczych. Wolałabym dbać o włosy domowymi sposobami. Czy są jakieś naturalne sposoby na to, by włosy wzmocniły się i przestały się łamać?

Agnieszka:

Stosuj maseczki przygotowane z żółtka jaj wymieszanymi z naftą kosmetyczną. Na pół godziny przed myciem włosów rozprowadź maseczkę na suchych włosach, owiń je folią i ręcznikiem. Następnie dokładnie umyj włosy. Zauważysz różnicę już po pierwszym użyciu. Włosy będą bardziej śliskie, co sprawi, że nie będziesz miała problemu z ich rozczesaniem a co za tym idzie unikniesz łamania się włosów. Kolejnym sposobem na łamliwość włosów jest odpowiednie suszenie włosów. Najlepiej to robić chłodniejszym strumieniem powietrza. Duże znaczenie mają też przybory do włosów. Szczotki do włosów powinny być nie metalowe a z włosia. Grzebienie z kauczuku a nie plastiku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Utrata włosów Kondycja włosów Łupież Biopsja