Jesteś tutaj:

Co zrobić aby włosy się nie puszyły?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Włosy strasznie mi się puszą i nie mam pojęcia co z nimi zrobić . Chciałabym aby Pan pomógł mi i doradził co tanim sposobem mogłabym zrobić. A i mam do pana jeszcze jedno pytanie czy ostre cieniowanie włosów pomoże mi też aby nie puszyły mi się włosy ?

Jarosław:

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na walkę z puszącymi się włosami. Pamiętajmy, aby mokrej fryzury nie rozczesywać ręcznikiem i pozwolić włosom naturalnie wyschnąć. Do rozczesywania pasm zamiast szczotki używajmy drewnianego grzebienia o szerokich ząbkach. Raz - dwa razy w tygodniu na włosy nakładajmy odżywczą maskę, a raz w miesiącu wykonujmy zabieg głębokiego nawilżania włosów. Wybierając kosmetyki do włosów puszących się zadbajmy, aby w ich składzie znalazł się miód, aloes, witamina C, rumianek, gliceryna oraz oliwa z oliwek. Pamiętajmy również o regularnym podcinaniu włosów - jest to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się rozdwojonych końców i powstrzymanie puszenia. Jeżeli chodzi natomiast o cieniowanie włosów puszących się, to musi być ono wykonane umiejętnie. Puszyste włosy nie lubią bowiem zbytniego strzępienia. Nieprawidłowe cieniowanie może sprawić że będą one wyglądały na spalone.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Przedłużanie włosów Kondycja włosów Mieszki włosowe Liszaj mieszkowaty