Jesteś tutaj:

Jak pomóc zniszczonym włosom?

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Zacznę od tego, że naturalnie mam włosy długie, grube, sztywne i kręcone. Czyli siano...

Parę lat temu (2-3) prostowałam włosy, ale przestałam już to robić. Obecnie są troszkę zniszczone i chce je "naprawić".

Mam podcięte końcówki, przerzedzone włosy, koloru brązowego z prześwitami blondu w niektórych miejscach, normalnie tragedia.
Po wyschnięciu, moje włosy wyglądają jakbym miała je na jakiejś piance, bo moje loczki są takie jakby posklejane.

Obecnie używam: Salon keratin & cherry szampon z firmy cece of sweden, którym codziennie myje włosy. BIOVAX intensywnie regenerującą maseczka do włosów suchych i zniszczonych (co 3 dni na 1 godzinkę), tonik nawilżający Intensis Moisture z firmy PROSALON PROFESSIONAL (po każdym umyciu spryskuje nim włosy), raz w tygodniu dodaje krople olejku rycynowego do szamponu i myje tym włosy, robię domową odżywkę z piwa i żółtka, i raz na dwa tygodnie trzymam na włosach przez 30 minut. Dwa razy w tygodniu wcieram w skórę głowy świeżą cytrynę.

Czy te produkty wystarczą, aby przywrócić moje włosy do życia? Jeśli nie, to jakich kosmetyków powinnam używać? Dodam jeszcze ze jestem alergikiem.

Krystyna:

Proszę pomyśleć o nadmiarze środków stylizujących. Włosy reagują właśnie w sposób opisany przez Ciebie, gdy stworzy się depozyt substancji odżywczych. Umiar we wszystkim jest potrzebny.

Kup sobie szampon oczyszczający do włosów, używaj go zgodnie z zaleceniami. Nie za często, żeby nie przesuszył włosów. Cały czas używaj też odżywki nawilżającej ze spłukiwaniem. Przez jakiś miesiąc używaj tylko tego.

Dodatkowo dwa razy w tygodniu, zrób sobie płukankę z soku z cytryny zmieszanej z wodą. Taką mieszankę wylej na włosy i spłucz wodą. Włosy dzięki temu będą się bardziej błyszczeć i nabiorą zdrowego wyglądu. Raz na 2 tygodnie nałóż maskę i to wszystko.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Łysienie plackowate Uszkodzenia włosów Kolory włosów Loki Biopsja