Jesteś tutaj:

Farbowanie siwych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam 37 lat, choć czuję jakbym miała 30, i 60% czarno-siwych włosów. Boję się profesjonalnie je przefarbować i nie wiem, jaki kolor pasowałby do nich – są krótkie. Nie wiem też, jaki szampon/odżywka są dla mnie najlepsze. Obecnie używam Head&Shoulders.

Agnieszka:

Po pierwsze, cieszymy się, że wiesz, że wiek nie ma nic wspólnego z samopoczuciem! Jeśli Twoje włosy są już w 60% siwe, ich oryginalny kolor nie będzie miał dużego wpływu na wybór koloru farby. Jeśli nie chcesz całkowitej zmiany, zacznij od delikatnych pasemek, żeby zlewały się z Twoim pierwotnym kolorem, ale jednocześnie ożywiły krótką fryzurę. Gdy będziesz gotowa na większą zmianę, skonsultuj się z fryzjerką, która doradzi, jakie kolory będą pasowały do odcienia Twojej skóry. Śmiało! Pamiętaj, że zmiana koloru włosów (jak zmiana ubrań) wiąże się ze zmianą wizerunku; dobierz makijaż i dodatki tak, aby zgrywały się z nowym image'm. Jeśli chodzi o szampon i odżywkę, to pamiętaj, że siwe włosy zazwyczaj wysuszają się z czasem; zdarza się też, że stają się bardziej szorstkie. Radzimy używać szamponu nawilżającego z jedwabiem i odżywki z tej samej serii, żeby dobrze nawilżyły Twoje krótkie włosy i jednocześnie sprawiły, że wszystkie warstwy będą wyglądały zdrowo i będą błyszczące.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Wzrost włosów Pielęgnacja włosów Biopsja Mieszki włosowe