Jesteś tutaj:

Co zrobić, żeby siwe włosy pojawiły się jak najpóźniej?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zastanawiam się czy da się jakoś uchronić przed zbyt wczesnym pojawieniem się siwych włosów. W mojej rodzinie wszyscy wcześnie zaczęli siwieć. Ja mam 32 lata i boję się, że i mnie niebawem to spotka. Czy mogę zrobić coś, żeby to odwlec? Czy są kosmetyki lub zabiegi, które sprawią, by siwe włosy pojawiły się u mnie nieco później? Może istnieje jakiś sposób na to, by zachować naturalny kolor jak najdłużej?

Agnieszka:

Oczywiście, że istnieją na to sposoby. Jeśli zauważysz u siebie pierwsze siwe włosy, udaj się do lekarza na test poziomu hormonów. Zacznij się też zdrowo odżywiać, w Twojej diecie nie może zabraknąć żelaza, miedzi, witaminy z grupy B, kwasu foliowego i jodu. Spożywaj też witaminę B12, która zapobiegnie utracie pigmentu. Zmniejsz poziom stresu, rzuć palenie i dużo sypiaj. Jeśli żadna z metod nie odniesie skutku, przyjrzyj się swojej rodzinie. To, jak szybko posiwiejesz może być dziedziczone genetycznie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Łysienie plackowate Połysk włosów Kształt głowy Diademy Geny