Jesteś tutaj:

Czy preparaty odsiwiające są szkodliwe?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Zastanawiałam się ostatnio czy nie spróbować użyć jakiegoś preparatu odsiwiającego. Moja siostra jednak zdecydowanie mi to odradza. Podobno wyczytała gdzieś, że takie specyfiki zawierają dodatek rtęci, która jest bardzo szkodliwa i niszczy włosy. Czy to prawda?

Agnieszka:

Jeżeli są to naprawdę pojedyncze siwe kosmyki wówczas możemy ukryć je pod delikatnymi jasnymi pasemkami.  Natomiast jeżeli jest to już większy problem czyli 100% pojawiającej się siwizny, wówczas konieczne będzie użycie farby do włosów, która dokładnie pokryje nasza siwiznę. Odradzam jednak używanie odsiwiacza. Włosy siwe są pozbawione już barwnika, także odsiwiacz tak naprawdę nie przywróci im naturalnego barwnika. Mimo obietnic producentów żaden odsiwiacz nie spełnia swojej roli. Preparaty te posiadają nie tyle że przywracają, a po prostu barwią włosy, jednak kolor ten bardzo szybko się wypłukuje.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Objętość włosów Mieszki włosowe Wąs Mieszki włosowe