Jesteś tutaj:

Czy kwas foliowy opóźnia siwienie kręconych włosów?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam lekko kręcone włosy i od jakiegoś czasu zauważyłam, że pojawiają się pojedyncze siwe włoski. Jestem przerażona, ponieważ mam zaledwie 30 lat i już moje fale mają zsiwieć?! Przeczytałam, że kwas foliowy pomaga opóźniać siwienie włosów, ale czy w przypadku lekko kręconych również?

Agnieszka:

Jeśli zauważyłaś pierwsze siwe włosy, udaj się do lekarza i poproś o test poziomu hormonów. Czasem zdarza się, że osoby mające niski poziom estrogenu, progesteronu lub testosteronu szybciej siwieją. Zacznij się zdrowo odżywiać. To, co jesz naprawdę może wpłynąć na kolor twoich włosów. Spożywanie znacznych ilości przetworzonej żywności może powstrzymać organizm od absorbowania składników odżywczych, które są odpowiedzialne za utrzymanie pigmentu we włosach. Odpowiednie odżywianie pomoże organizmowi walczyć z siwizną. Dodaj do diety żelazo, miedź, witaminy z grupy B, kwas foliowy i jod. Spożywaj witaminę B12, która zapobiegnie utracie pigmentu. Zażywaj suplementy, w których składzie znajdują się witaminy specjalnie przeznaczone dla pielęgnacji włosów (w szczególności zawierające biotynę). Włosy często mają niedobór witamin i minerałów, ponieważ większość dziennej dawki zużywają nasze organy. Zmniejsz poziom stresu i odpowiednio długo sypiaj. Stres mocno wiąże się z przedwczesnym siwieniem. Wyczerpuje zapasy niezbędnych witamin i minerałów, sprawiając, że cebulka nie otrzymuje ich w ilości odpowiedniej do zachowania pigmentu. Naucz się kontrolować poziom stresu np. poprzez jogę i medytację.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Przedłużanie włosów Cieniowanie włosów Liszaj mieszkowaty Mężczyźni Cebulka włosa