Jesteś tutaj:

Truskawkowy blond i siwe włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam nadzieje, że będziecie mi w stanie pomóc. Mój naturalny kolor włosów to truskawkowy blond. Zaczęłam farbować włosy, zanim posiwiały one na dobre, zaraz po tym, jak zauważyłam pierwsze siwe włosy. Zawsze farbowałam je na kolor bardzo zbliżony do swojego naturalnego. Trwa to już od lat. Teraz jednak chciałabym przejść do włosów siwych. Co mam zrobić z włosami w okresie przejściowym, to znaczy w czasie, kiedy włosy pofarbowane będą odrastały? Moja fryzjerka mówi, że włosy o kolorze naturalnym takim jak mój, czyli truskawkowy blond, nie siwieją w sposób równomierny. Czy macie dla mnie jakieś sugestie? Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc. Z góry bardzo dziękuję.

Agnieszka:

Jak widzę, masz kilka możliwości. Jedna z nich jest stopniowe rozjaśnianie twoich włosów az do momentu, gdy uzyskasz kolor o poziomie odpowiednim, by odrastające siwe włosy nie odróżniały się zbytnio od niego. Oczywiście, ma to być stopniowa zmiana, jeśli czujesz się nie komfortowo zmieniając gwałtownie swój kolor włosów.

Innym sposobem jest użycie tymczasowej lub półtrwałej farby do włosów, aby pokryć nowe, odrastające siwe włosy do czasu kiedy urosną one do końca. Wadą farby tymczasowej jest to, że konieczna jest aplikacja farby po każdym umyciu włosów szamponem i dlatego tego typu postępowanie może sie okazać dla niektórych zbyt czasochłonne. Używanie półtrwałej farby do włosów nie wymaga tak częstego nakładania koloru i daje takie same rezultaty kolorystyczne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Suche włosy Łysienie kobiece Wąs Naskórek włosa Farbowanie włosów