Jesteś tutaj:

Przykrycie siwizny a rudy kolor

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jestem 37 letnim mężczyzną, a moje włosy są znacznie bardziej posiwiałe niż bym sobie tego życzył. Używałem rozmaitych produktów do koloryzacji włosów, jednak kolor nie utrzymywał się zbyt długo, a dodatkowo nie wszystkie siwe włosy były po takich zabiegach pokryte kolorem. Próbowałem również permanentnego koloryzowania włosów i wydaje się, że zabieg pokrył w całości siwe włosy, jednak pojawił się inny problem. Włosy wydają się teraz zdecydowanie bardziej rude. Naturalnie moje włosy mają kolor jasnego brązu, jednak po koloryzacji są po prostu rude, a ten efekt naprawdę mi się nie podoba. Chciałbym pokryć siwe włosy, uzyskując odcień jak najbardziej zbliżony do mojego naturalnego jasnego brązu. Jak mam to zrobić?

Agnieszka:

Ponieważ ilość produktów dostępnych na rynku przeznaczonych do koloryzacji włosów u mężczyzn jest tak ograniczona, to wybór odpowiedniego odcienia jest często bardzo utrudniony. Nawet chcąc wybrać odcień jak najbardziej zbliżony do swojego naturalnego odcienia, często jesteśmy zmuszeni kupić coś, co do tego odcienia faktycznie za bardzo zbliżone nie jest. Poza tym, ponieważ są to produkty dla mężczyzn, przeznaczone do stosowania w domu, producenci rzadko zadają sobie tyle trudu, by umieścić na opakowaniu informacje o użytym kolorze bazowym, sądząc zapewne, że niewielu mężczyzn kwestia ta mogłaby zainteresować.

Wydaje mi się, że problem Twój wynika z niewłaściwego doboru koloru. Najprawdopodobniej wybrałeś kolor o odcieniu bazowym czerwonym, co po aplikacji na włosy, których odcień bazowy był również czerwony nastąpiła niekorzystna kumulacja tego efektu kolorystycznego, w efekcie której, twoje włosy po farbowaniu wydają się być zdecydowanie zbyt rude. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, należy wybrać odcień o bazowym kolorze zielonym. Barwnik zielony w połączeniu z czerwonym odcieniem bazowym twoich włosów da końcowy efekt bardziej naturalnego, wyważonego brązu.

Ten aspekt komplikacji związanych z wyborem odpowiedniego koloru, interakcjami kolorów bazowych i możliwym problematycznym finałem samodzielnej koloryzacji sprawia, że zawsze doradzam panom wizytę w salonie fryzjerskim i zasięgnięcie fachowej porady u specjalisty. Nie pozwól, żeby głupie dowcipy o mężczyznach w salonach powstrzymały cię przed skorzystaniem z profesjonalnej usługi, której efekty będą znacznie bardziej korzystne niż w wypadku samodzielnych prób rozwiązania problemu metodami domowymi.

Jeśli uważasz jednak, ze poradzisz sobie samodzielnie w domu, przejrzyj wcześniej koniecznie nasze artykuły, z których powinieneś nauczyć się i dowiedzieć o koloryzacji tyle, ile to możliwe, zanim jeszcze pójdziesz do sklepu z akcesoriami kosmetycznymi i zaczniesz wybierać odpowiedni kolor dla siebie. Koniecznie przeczytaj szczególnie artykuły dotyczące wyboru odpowiedniego odcienia oraz procesu koloryzacji włosów siwych.  

Będziesz miał do czynienia z osobnym kolorem oraz aktywatorem koloru. W twoim wypadku będziesz musiał wybrać aktywator perhydrolowy o stężeniu 10%, który po wymieszaniu z kolorem pozwoli Ci na uzyskanie farby depozytowej, nie rozjaśniającej naturalnego odcienia, a jedynie pokrywającej oznaki siwizny. Będziesz również mógł zaopatrzyć się w specjalne dodatki do koloru, sprzedawane zazwyczaj w pojedynczych małych ampułkach albo pakietach ampułek. Dodatki te ułatwiają farbowanie włosów siwych. Działają one jak środek zmiękczający kutikulę włosa, co sprawia, ze oporne na procesy chemiczne włosy siwe stają się bardziej podatne na koloryzacje, a efekt zabiegu jest bardziej korzystny. Sam zabieg przebiega wówczas w krótszym czasie, a wykorzystanie tej samej ilości koloru do włosów jest bardziej efektywne.


 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Przedłużanie włosów Zdrowe włosy Farbowanie włosów Cebulka włosa Czarne włosy