Jesteś tutaj:

Wyrywanie siwych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy wyrywanie siwych włosów sprawi, że wyrośnie ich więcej?

Agnieszka:

Chciałbym! Pewnie chciałby tego każdy, kto ma problemy z wypadaniem i siwieniem włosów jednocześnie. Gdyby tak miało być, wiele osób stale wyrywałoby siwe włosy, powodując tym samym powstawanie na swoich głowach gęstych, bujnych czupryn.

Siwe włosy powstają w rezultacie zaprzestania produkcji pigmentu w cebulkach włosowych. Włosy tracą swój naturalny barwnik, melaninę, i stają się przejrzyste, przez co zaczynają sprawiać wrażenie białych bądź srebrnych. Wydaje się, że tym tym siwienie włosów jest procesem zaprogramowanym przez nasz kod genetyczny, chociaż stres i kilka innych czynników może mieć na niego pewien wpływ. Czynnikami tymi mogą być długotrwała choroba, uboga dieta, długi stan napięcia emocjonalnego czy psychicznego. Niektóre środki farmakologiczne również mogą powodować zaprzestanie produkcji melaniny, a tym samym powstawanie siwych włosów.
 
Jednak opowieści dotyczące wyrywania włosów siwych i pojawianiu się w ich miejsce kilku nowych to tylko jakieś przesady. Wzięły się pewnie z opowieści osób, które zauważywszy pierwsze siwe włosy, wyrywały je z nadziej, że to przywróci im dawny wygląd, by po jakimś czasie dostrzec, że siwych włosów jest znacznie więcej. Nie musze Ci jednak chyba tłumaczyć, że nie ma to nic wspólnego w wyrywaniem włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Gęste włosy Prostowanie włosów Grube włosy Gorączka okopowa Fryzury