Jesteś tutaj:

Stalowy kolor włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy jest możliwe przyciemnienie jasnosiwych włosów pasemkami w kolorze ciemnostalowym, taka by ostatecznie efekt kolorystyczny utrzymany był w odcieniach raczej ciemnosiwych? Jeśli tak, to gdzie znajdę stalowy kolor do włosów?

Agnieszka:

Znalezienie permanentnego koloru stalowego nie będzie łatwe, prędzej znalazłoby się coś takiego w bardziej kostiumowych wydaniach farb, przygotowywanych na potrzeby teatrów itp. I obawiam się, że preparaty te nie są w stanie dać Ci pożądanego rezultatu. Tak zwany kolor stalowy występuje jedynie w postaci płukanek i jest używany do delikatnego retuszowania włosów siwych u osób z naturalnie czarnymi włosami, co pozwala na zmniejszenie kontrastu pomiędzy naturalnym kolorem ich włosów a białymi włosami pozbawionymi pigmentu.

Ty natomiast powinnaś wybrać kolor zbliżony do swojego naturalnego koloru, jaki miałaś zanim twoje włosy stały się siwe, a następnie przy użyciu tego koloru należy wykonać pasemka przyciemniające, odpowiednio rozmieszczone na całej głowie, co da interesujący efekt przyciemnienia a jednocześnie większą głębię koloru. Możesz nawet wybrać kolor nieco ciemniejszy od Twojego naturalnego odcienia, a wówczas efekt zabiegu będzie bardziej widoczny.

Dobry stylista będzie w stanie tak dobrać sposób rozmieszczenia pasemek przyciemniających, że fryzura będzie wyglądać naturalnie. Pamiętaj jednak, że w czasie pracy nad włosami pozbawionymi pigmentu, należy wybrać kilka odcieni koloru, aby uniknąć efektu płaskiego koloru. Jeśli taka opcja wydaje Ci się zbyt kosztowna bądź czasochłonna, możesz rozważyć stosowanie płukanek okresowych, pozwalających uzyskać na pewien, określony okres czasu, pożądany przez ciebie efekt kolorystyczny. Najbardziej popularnym producentem tego typu preparatów do koloryzacji okresowej jest firma Revlon, oferująca płukankę Roux Fanci-Full Color Rinse.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Utrata włosów Trwała ondulacja Gnidy Diademy Liszaj mieszkowaty