Jesteś tutaj:

Rude włosy a karnacja i makijaż

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Farbuję włosy na rudo. Teraz jest on dosyć jasny i lekko wyblakły a o taki efekt mi chodziło,w ciemniejszych włosach wyglądam źle. Mam niebieskie oczy, maluję je w odcieniach brązu,rudości aby ładnie komponowały się z kolorem włosów, ale nie stronię też od wyrazistych kolorów tj zieleń,granat,turkus itp. Mam bardzo jasną karnację więc wszystko wydawałoby się być jak najbardziej w porządku. Niestety, w moim przypadku efekt "rudzielca o alabastrowej cerze" nie wyszedł. Po prostu wyglądam jak zmęczona, a nawet chora dziewczyna, blada jak ściana. Chciałabym się więc dowiedzieć czy takie rude włosy będą dobrze komponować się z opalenizną? czy podchodzące pod czerwień włosy będą wyglądać lepiej? a może wystarczy zmienić makijaż ? Jestem osobą która lubi zmieniać style - jednego dnia chciałabym być delikatnym rudzielcem z delikatnym makijażem, następnego zaś nakładam czarną sukienkę i mocno podkreślam oczy.

Agnieszka:

Dobór odpowiedniego koloru włosów, nie jest taką prostą rzeczą jakby się mogło wydawać. Otóż po zapoznaniu sie z treścią Twojego pytania osobiście uważam, że kolor, który obecnie posiadasz jest trochę zbyt blady, wypłowiały. Chcąc uniknąć efektu i porównań typu “ wyglądam na zmeczoną “ bądź “wyglądam na chorą” poleciłabym Ci, abyś kolejnym razem połozyła kolor nieco bardziej żywy, intensywny. Odradzam eksperymentowania z kolorem podchodzącym pod czerwieni, gdyż wyżej wspomniane niechciane efekty będą jeszcze bardziej uwidocznione i będą zwracalły na siebie uwagę. Osoby o jasnej karnacji dobrze prezentują się w rudych kolorach jednak nie mogą one być zbyt jasne gdyż, bedzą się one zlewały z odcieniem  karnacji. Natomiast makijaż jaki wykonujesz boskonale współgra z posiadanym kolorem włosów. Jednak chcąc polepszyć efekty wizualne i estetyczne polecam, abyś do makijazu dodała odrobinę pudru brązującego. Oczywiście chodzi mi o efekt lekkiego muśnięcia, a nie o wykonanie brązowej maski:) Podsumowując, jeżeli nadasz swojemu kolorowi intensywności, a podczas wykonywania makiażu użyjesz odrobinę pudru brązującego to zapewniam Ciebie, że efekty bedą zaskakujące, a Ty na nowo poczujesz sie świetnie w nowym, a zarazem starym image.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Regeneracja włosów Uszkodzenia włosów Fryzury Gnidy