Jesteś tutaj:

Włosy kręcone a sposób na rozluźnienie skrętu

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Loki jak pierścionki - mam mocno skręcone włosy w loki w formie pierścionków, które kiedy nie ułoży się ich odpowiednio, maja tendencje do puszenia i elektryzowania się. Czy moglibyście podpowiedzieć mi jakiś produkt, który da mi wrażenie gładkich, nieco luźniejszych loków, nie powodując przy tym elektryzowania się włosów?

Agnieszka:

Kluczem do osiągnięcia gładkich, luźnych loków jest odpowiednie odżywianie włosów. Pierwszą rzeczą, którą musisz się zająć, to znalezienie szamponu oraz odżywki, gwarantujących po pierwsze bardzo łagodną w działaniu formułę oraz głęboko nawilżające efekty działania.

Przeglądaj produkty specjalnie przystosowane do pielęgnacji etnicznych afrykańskich włosów. Możesz również wybierać produkty przeznaczone dla włosów prostowanych chemicznie, ponieważ nawet, jeśli twoje włosy nie były poddawane stylizacji chemicznej to i tak ich stan ogólny jest taki sam, jak włosów po zabiegach tego typu.

Możesz również sięgnąć po olejki naturalne oraz specjalne rodzaje nawilżającego serum do włosów. Olejki pozwolą zmiękczyć włosy i zatrzymać wilgoć w ich wnętrzu, podczas gdy serum wpłynie korzystnie na spłaszczenie i wyrównanie porowatej otoczki włosów, co sprawi, że włosy wyglądać będą na zdrowsze i bardziej lśniące.
 
Codzienne odżywianie włosów, może przyjąć wiele różnych form. Możesz używać swojej ulubionej odżywki w formie płukanki, po tym jak umyjesz włosy, albo zamiast szamponu, jeśli należysz do osób, które nie muszą myć włosów codziennie. Taki rodzaj odżywek nakładasz na wilgotne włosy, pozostawiasz na 3 minuty, a następnie spłukujesz obficie wodą.
 
Włosy po umyciu możesz owinąć ręcznikiem w formie turbanu i pozwolić im wyschnąć w sposób naturalny albo zastosować do ich suszenia suszarkę z dyfuzorem. Nie powinnaś włosów jednak dosuszać suszarką, aż do końca. Pozostaw w nich nieco wilgoci, i jeśli istnieje taka potrzeba albo masz na to ochotę, zastosuj swój ulubiony produkt stylizacyjny, który pomoże dłużej utrzymać ładny skręt włosów. Do miękkich loków najlepszy byłby żel w sprayu albo delikatna pianka.

Szampon do włosów kręconych, idealnie pielęgnuje włosy, zapewnia oczyszczenie dla odbicia i elastyczności.
34.48PLN
zamów
 
Odżywka do spłukiwania przeznaczona do włosów kręconych. Nawilża, pobudzająca zmysły pielęgnacja dla codziennego poprawienia rozczesywalności i elastyczności.
37.50PLN
zamów
 
Soczysty 2 fazowy spray dla błyszczących, sprężystych i pełnych odbicia loków. Chroni przed ciepłem suszarki. Pielęgnuje i zapewnia nawilżenie. Stosować na wilgotne lub suche włosy.
38.61PLN
zamów
 
Fluid do włosów kręconych, naturalnie utrwalający. Do włosów wymagających dyscypliny i definiowania objętości.
61.22PLN
zamów

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Przedłużanie włosów Cebulki włosów Geny Mieszki włosowe