Idealne loki

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy żeby uzyskać idealne loki, należy rozprostować i wysuszyć włosy od razu, czy dopiero po osuszeniu ich ręcznikiem? Jakie produkty do stylizacji powinnam nałożyć na włosy, zanim przystąpię do procesu oraz w trakcie formowania loków? Z góry dziękuję za wasze wsparcie.

Agnieszka:

Uzyskanie perfekcyjnych loków jest uzależnione w największej mierze od tego, jaka metodę utworzenia skrętu włosów wybrałaś. Pomijając trwałe ondulacje, jest przynajmniej kolka metod, które mogą pomóc uzyskać na głowie loki. Można zastosować wałki na wilgotne włosy, a następnie je wysuszyć, można założyć gorące hydroloki na włosy suche albo też stworzyć pożądany efekt za pomocą specjalnych żelazek bądź lokówek fryzjerskich.

Jeśli planujesz zastosowanie urządzenia wykorzystującego działanie podwyższonej temperatury (lokówki albo hydroloków) w celu stworzenia loków, musisz mieć absolutną pewność, że włosy są suche, zanim przystąpisz do wykonywania zabiegu. Jeśli włosy są wilgotne, gorące wałki nie zadziałają, a włosy pozostaną płaskie, natomiast lokówka doprowadzi do wrzenia i wyparowywania wilgoci z włosów, niszcząc tym samym włosy, często w nieodwracalny sposób. Zapamiętaj, że gorących urządzeń nigdy nie stosujemy na włosy mokre bądź wilgotne.

W celu zdobycia większej ilości informacji na ten temat, przejrzyj koniecznie nasze artykuły dotyczące tematyki urządzeń do stylizacji.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Regeneracja włosów Strzyżenie włosów Biopsja Kolor skóry Łysienie u dorosłych